Wakacje rozpoczęte...

1 lipca br. młodzież z naszej parafii, należąca do Grupy Pańskiej Służby, spotkała się przy grillu, by w radosnej atmosferze zakończyć kolejny rok formacji i zaplanować działania na czas wakacji.
Ostatnie miesiące pracy grupy były bardzo wyjątkowe, ponieważ zmuszeni sytuacją na świecie, młodzi musieli zrezygnować na jakiś czas z cotygodniowych spotkań. Nie przeszkodziło to jednak w organizacji instrumentalno-wokalnej oprawy 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, czy we wspólnej modlitwie przy Jego relikwiach.
Na szczęście zniesienie niektórych restrykcji umożliwiło spotkanie się na świeżym powietrzu po długim okresie zawieszenia spotkań. Ksiądz Jan, który jest parafialnym opiekunem grupy młodzieżowej zatroszczył się o to, by nikt nie wrócił głodny do domu. Nie zabrakło lodów, kiełbasek, słodyczy i przekąsek. Był czas na rozmowy i opowieści o tym, jak mijały chwile kwarantanny. Razem z księdzem Proboszczem, który był naszym gościem, wspominaliśmy historie z przeszłości.
Po grillu przyszedł czas na zabawy i tańce. Nie mogło zabraknąć kultowej gry „Mafia”, którą w brawurowy sposób wygrała drużyna gangsterów. Następnie aż do zmroku tańczyliśmy do melodii z Lednicy.
Spotkanie zakończyła modlitwa i błogosławieństwo, a młodzi powrócili do domów z głowami pełnymi planów, które GPS zrealizuje w trakcie nadchodzących wakacji- jeżeli tylko sytuacja na świecie na to pozwoli…galeria

Przyjęli Moc z wysoka...

28 czerwca 2020 roku naszej parafii miła miejsce uroczystość. Młodzież z parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jodłowej oraz z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej przystąpiła do sakramentu bierzmowania. O godzinie 1400 uroczystą procesją wejścia rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej przedstawiciele rodziców, kandydatów do bierzmowania, Pan Marek Buras oraz Pani Lidia Składanowska poprosili Ekscelencję o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży. Podobnie po Ewangelii uczynili ks. Proboszcz Zenon Tomasiak, zapewniając o dokładnym i rzetelnym przygotowaniu młodych do przyjęcia tego sakramentu.
W homilii ks. Biskup Leszek zachęcał do pewnej i silnej wiary w moc Bożego działania w sakramencie bierzmowania. Prosił młodzież, aby nie bała się swojej wiary. Aby zawsze odpowiadała na zaproszenie Jezusa, aby pójść za Nim.
Po homilii ksiądz biskup, wyciągając nad młodymi ręce, odmówił modlitwę o wylanie darów Ducha Świętego na kandydatów, po czym biskup świętym olejem namaścił czoła dziewcząt i chłopców. Po Komunii świętej młodzi złożyli podziękowania biskupowi, duszpasterzom, katechetom.
Na uroczystej Mszy Świętej obecni byli kapłani: Ks. mgr Marek Kuzak, Dziekan Dekanatu Pilzno, Ks. mgr Antonii Jurkowski, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej, Ks. dr Zenon Tomasiak, proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz diakoni.
W uroczystości wzięli udział lektorzy i ministranci, którzy uświetnili Mszę Świętą wspaniałą asystą.

b54 (4).jpgb54 (2).jpgb54 (1).jpgb54 (6).jpgb54 (3).jpgb54 (5).jpg

...Sam ludu swego odwiedza ściany...

„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba,
Pod przymiotami ukryty Chleba,
Zagrody nasze widzieć przychodzi,
I jak się Jego dzieciom powodzi.”

W kaplicach dojazdowych naszej parafii- Miłosierdzia Bożego w Wisowej oraz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Dębowej odbyły się procesje eucharystyczne wokoło kaplic z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Licznie zgromadzeni wierni najpierw uczestniczyli w Mszy Świętej, w czasie której modlili się o błogosławieństwo w pracy, zachowanie od nieszczęść, kataklizmów oraz wypadków, a także modlili się za swoich kapłanów i prosili o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Eucharystyczny Jezus, niesiony przez kapłana, wyruszył w procesjiaby błogosławić całej wspólnocie. Zobacz zdjęcia z Wisowej.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała w Wisowej i Dębowej, a także w sam jej przebieg. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej za ich posługę. Zobacz zdjęcia z Dębowej.