Misterium Męki Pańskiej

W dniu 16 marca 2018 r. o godz. 1730 w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej odbyła się prapremiera sztuki teatralnej "Misterium Męki Pańskiej" w realizacji uczniów Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I. Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie wraz ze Stowarzyszeniem Muzyczno-folklorystycznym i grupą, "Muzycznie Zakręconych" z Pilzna.
Scenariusz przedstawienia scenicznego oparty został na Ewangelii św. Jana. Nad częścią artystyczną przedstawienia opiekę sprawowali: Dyrektor Anna Smołucha, Piotr Papiernik, Karolina Baryłecka, Joanna Pietrzycka, Paweł Kumięga i Agnieszka Majka. Przedstawienie składało się z 14 scen odtwarzających fragmenty Ewangelii dotyczące ostatnich godzin życia Pana Jezusa.

Czytaj więcej: Misterium Męki Pańskiej

Msza harcerska za seniorów

27 stycznia 2018 roku w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Babć, Dziadków i Seniorów z terenu gminy. Mszę świętą koncelebrował ks. Krzysztof Szkarłat wraz z ks. Grzegorzem Koziołem, ks. Fabianem Grębskim oraz ks. Mieczysławem Składanowskim. Zuchy i harcerze z Jodłowej zadbali o oprawę muzyczną, czytali czytanie mszalne i modlitwę powszechną, śpiewali psalm oraz przygotowali przedstawienie pt. „Nadzieja”.
Zuchy i harcerze złożyli także na koniec życzenia dziadziom i babciom z okazji ich święta oraz zaśpiewali znaną melodię „Życzymy, życzymy”, w trakcie której wszyscy seniorzy otrzymali przepiękne, ręcznie wykonane czerwone serduszka  z napisem „KOCHAMY WAS”. Uroczystość zakończono odśpiewaniem „Modlitwy harcerskiej”. galeria