Procesja o urodzaje

25 kwietnia br. w uroczystość św. Marka, gdy przypada pełnia wiosny, dla uproszenia od Boga urodzajów dla zasianego ziarna i dla owoców w naszej parafii odbyła się procesja do krzyża na cmentarzu.
Dzień modlitw o urodzaje był połączony z Dniem Bractwa Dzieciątka Jezus. W czasie procesji śpiewaliśmy Litanię do Wszystkich Świętych oraz odmawiali Koronkę do Dzieciątka Jezus z indywidualnymi prośbami i podziękowaniami. Galeria fot. Jakub Rybka.

Przyjmij znamię Ducha Świętego

„Ochrzczeni przechodzą dalszy etap chrześcijańskiego wtajemniczenia przez sakrament bierzmowania. W nim otrzymują Ducha Świętego, który w dzień Pięćdziesiątnicy został zesłany przez Pana na Apostołów.
Przez dar Ducha Świętegowierni zostają bardziej upodobnieni do Chrystusa iumocnieni, aby składali Mu świadectwo i budowali Jego Ciało w wierze i miłości. Ich dusze otrzymują niezniszczalny charakter, czyli znamię Pańskie, tak żenie można powtarzać sakramentu bierzmowania" (Obrzędy Bierzmowania, 1-2).
45 osób z naszej parafii w Lubczy przyjęło sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu był ks. bp Leszek Leszkiewicz. Zobacz galerię.