Patronie nasz...

12 maja 2019 r. czyli w pierwszą niedzielę po uroczystości św. Stanisława BM jak to jest praktykowane od niepamiętnych czasów w jodłowskiej parafii odbył sie odpust ku czci patrona parafii i zabytkowego kościoła.
Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Andrzej Grygiel, duszpasterz z Czeskiej republiki. W kazaniu poruszał kwestie dotyczące ładu moralnego w rodzinach na wzór św. Stanisława BM.
Uroczysta suma odpustowa, sprawowana o godz. 11-ej, zgromadziła licznych wiernych z samej Jodłowej jak i z okolicznych miejscowości. Od wielu lat dzień odpustu jest również pierwszą rocznicą Komunii św. gdzie licznie gromadzą się dzieci w strojach komunijnych.  W obecnym roku w czasie odpustu kandydaci do sakramentu bierzmowania mieli nowennę przed przyjęciem sakramentu Ducha Świętego. Zobacz galerię fot. Konrad Wiatr.

Hosanna...

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest liturgicznym wspomnieniem wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół składa hołd Chrystusowi Królowi wjeżdżającemu do swego miasta. W czasie poświęcania palm i procesji z palmami rozbrzmiewa radosne Hosanna!
W naszej parafii była procesja z palmami. Przeżywaliśmy ją w czasie głównej Mszy św. w kościele parafialnym i w kaplicach dojazdowych. Udział w procesji z palmami jest znakiem gotowości do pójścia za Chrystusem aż na Golgotę. Po Mszy świętej odbył się konkurs palm.
W Jodłowej: w kategorii "najwyższa palma" laureatami zostali Państwo Czachara, w kategorii najładniejsza i najbardziej pracochłonna palma nagrodzeni zostali Państwo Kita. Najbardziej pomysłową palmę wykonali Państwo Bara. Zobacz galerię.
W Dębowej: Nagrody otrzymały: Julita Studniarz, Paulina Podraza, Olga Bałucka i Natalia Kowalska. Zobacz galerię z Dębowej.
W Wisowej: 1. miejsce Dawid Bułat, Katarzyna Bułat, 2. miejsce Honorata Buras, 3. miejsce Wiktoria Bułat. Zobacz galerię z Wisowej