Króluj nam

W IV. Niedzielę Wielkanocną, 25 kwietnia 2021 r. nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W naszej wspólnocie parafialnej podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 1100 w obecności rodziców, rodzeństwa i rodziny oraz całej wspólnoty parafialnej do grona ministrantów zostali przyjęci: Kacper, Jakub, Dawid, Hubert, Tomasz, Piotr, Szymon, Jakub Szymon i Jakub. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Proboszcz, który wygłosił do ministrantów ich rodziców i zgromadzonych wiernych okolicznościową homilię, wyjaśniając im charakter posługi ministranckiej. Kandydaci przez rok formacji zostali odpowiednio przygotowani do tej zaszczytnej służby. Uczęszczali na spotkania w trakcie, których uczyli się i poznawali piękno liturgii Kościoła. Zostali pouczeni o obowiązkach wynikających z pełnienia tej zaszczytnej posługi. Na zakończenie rocznej formacji aspiranci zdali pozytywnie egzamin. „Radujmy się i dziękujmy Bogu, od którego pochodzi wszelkie dobre pragnienie”. Nowych ministrantów niech wspiera modlitwa i otacza opieka wspólnoty, a ich rodzinom niech zawsze towarzyszy łaska i pomoc Boskiego Dzieciątka Jezus. 

DSC_0056.JPGDSC_0063.JPGDSC_0057.JPG

Miłosierdzie Boże nie zna granic

W Dzienniczku siostry Faustyny Kowalskiej czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”.
W II Niedzielę Wielkanocną, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11-go kwietnia 2021 roku, w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Wisowej obchodziliśmy odpust. Wielu wiernych zebrało się o godzinie 1100 na uroczystej sumie odpustowej, której przewodniczył ksiądz dr Tomasz Janik, Dyrektor Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa. On także wygłosił kazanie odpustowe. We Mszy św. uczestniczyli również ksiądz dr Zenon Tomasiak, proboszcz naszej parafii oraz ksiądz mgr Mateusz Norek, opiekun kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Wisowej.

Czytaj więcej: Miłosierdzie Boże nie zna granic

Hosanna Synowi Dawidowemu...


Niedziela Palmowa, 28 marca 2021 roku rozpoczęła świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.
Nazwa Niedzieli Palmowej pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm. Liturgia wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, poprzedzający Jego mękę i śmierć na krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: „Hosanna Synowi Dawidowemu”. O uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy piszą czterej Ewangeliści. Samo to świadczy, jak wielką rangę przywiązują do tego wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem – jako Ewangelii – Męki Pańskiej.
Uroczysta Msza św. połączona z procesją z palmami odbyła się naszym sanktuarium o godz. 1100, natomiast w Wisowej o godz. 8.30, a w Dębowej o godz. 1030. Zobacz galerie: Jodłowa i Wisowa i Dębowa