Wspólna Wigilia w Dębowej

16 grudnia 2017 r. o godz. 1400 w Dębowej Członkowie Stowarzyszenia "Dębowa Razem" zorganizowali wspólną Wigilię dla osób chorych i samotnych. Przybyli na wspólne świętowanie mieli okazję zobaczyć Misterium Bożego Narodzenia - Jasełka przedstawione przez dzieci pod opieką Pani Agnieszki Wal. Ich występ poprzedziła Msza Święta odprawiona w intencji osób starszych, chorych, cierpiących i samotnych. Celebransem był ks. Grzegorz Kozioł, opiekujący się kaplicą w Dębowej.
Na wspólny opłatek przybyło wiele osób starszych i samotnych oraz osoby im towarzyszące i pomagające. Dla wszystkich obecnych była to doskonała okazja, aby z samotnymi spędzić wspólny czas, który nam wszystkim też powinien uzmysłowić, że w Święta nikt nie powinien być sam.
Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzili się w Centrum Kulturalnym obok kaplicy, aby tam wspólnie kolędować, połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Opłatek uświetnił występ zespołu "Jodłowianie". Foto relacja Jakub Rybka.

Św. Mikołaj uosobieniem dobroci

9. grudnia br. gościliśmy w naszej parafii Świętego Mikołaja. Święty przybył razem z pomocnikami - Aniołami, by obdarować grzeczne dzieci prezentami. Obecność Świętego była także podziękowaniem dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w grupach działających przy parafii pw. św. Stanisława BM w Jodłowej, m.in. dla LSO, DSM, GPS, Zespół muzyczny i "Jezulatek". Łącznie w parafii w grupach i stowarzyszeniach działa 181 ludzi młodych uwzględniając duszpasterstwo w Dębowej i Wisowej.
Dzieci na przyjście Świętego Mikołaja zostały przygotowane przez Aniołów, które zadając najmłodszym pytania przybliżyły postać Świętego i jego dobroczynną działalność. Dziewczęca Służba Maryjna przywitała Gościa gromkim śpiewem. Święty Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku. Chętnie rozmawiał oraz sprawdzał wiedzę religijną. Kolejna wizyta Świętego już za rok!

Poznajcie to słowo i wprowadzajcie je w czyn.

W drugą niedzielę adwentu Ks. Bp Leszek Leszkiewicz dopuścił do posługi lektora 96. kandydatów z dekanatu Pilzno, udzielając im błogosławieństwa. W homilii powiedział o wielkiej godności, jaką jest czytanie Słowa Bożego: "Nie jesteście już teraz byle kim, ale jesteście tymi, którzy zostali imiennie wezwani. Nie czytacie już byle czego, ale czytacie Słowo Boże."
"Wszechmogący i miłosierny Boże, który w historii zbawienia wielokrotnie objawiłeś się człowiekowi, a gdy nastała pełnia czasów posłałeś swojego Syna, aby objawił wszystkim ludziom tajemnicę Twojej miłości. Prosimy Cię, pobłogosław tych, których dopuszczasz do pełnienia posługi lektorów. Spraw, aby oni przez czytanie i rozważanie Twojego słowa, byli przez nie kształtowani i wiernie przekazywali je swoim siostrom i braciom. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen. (Fragment liturgii).

Czytaj więcej: Poznajcie to słowo i wprowadzajcie je w czyn.