XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. O 15.30 śpiew Drogi Betlejemskiej. O 16.00 Msza Święta po niej adoracja i spotkanie popielgrzymkowe grupy 12 św. Michała.

2. Przeżywamy Niedzielę Synodalną, która jest poświęcona roli Parafialnej Rady Duszpasterskiej w misji ewangelizacyjnej parafii. Pragniemy przygotować się do wyborów do PRD. Potrzeba abyśmy zgłaszali i wybrali osoby, które będą wspierały proboszcza w działalności duszpasterskiej – nie tylko radą, ale przede wszystkim konkretnym współdziałaniem. Bardzo proszę, by do czwartku 13 października zgłosić do księdza proboszcza kandydatów. W niedzielę 16 wywiesimy listę kandydatów, jako wspólnota parafialna będziemy głosować w niedzielę 23 października. O szczegółach przeczytamy w odzilnym artykule.

3. Dzisiaj Światowy dzień Migranta i Uchodźcy, modlimy się również za osoby niesłyszące,dzisiaj też Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Pana Boga przepraszamy i wynagradzamy za grzechy przeciw trzeźwości.

4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: Św. Wincentego a Paulo, Św. Wacława, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Św. Hieronima, Św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Patronów.

5. 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca – to dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Św. wotywna w Sanktuarium o 900 po niej pierwsze uroczyste nabożeństwo różańcowe (ok. 945), medytacja i modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP. O nabożeństwach różańcowych powiemy więcej w kolejną niedzielę. Serdecznie zapraszamy do gorącej modlitwy w kościele a także zachęcamy do rodzinnej modlitwy!

6. Od 3 października Msza św. wieczorna o będzie godzinie 1700Zakończyliśmy celebrowanie nabożeństw w Kościele zabytkowym przed zimową przerwą. Sobotnia Msza Św. z liturgią niedzielną w Sanktuarium.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli , †Daniela Czerkies (85 l.), †Wojciech Papiernik (49 l.), †Maria Kita (87 l.) Przy tej okazji zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty, dbajmy o życie w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium spowiadamy codziennie w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św., natomiast w czwartek od 1700.

8. Kończy się nasza niedzielna Eucharystia, ale nie kończy się świętowanie dnia Pańskiego. Przeżyjmy dobrze  ten święty czas! Niech to będzie dzień radości, odpoczynku i solidarności z bliźnimi.  Niech Bóg nam błogosławi.

XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

1. Dzisiaj światowy dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w dniach odpustu ku czci MB Bolesnej włączyli się w duchowe dzieło modlitwy

2. W tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: dzisiaj św. Stanisława Kostkę – patrona polskiej młodzieży, we wtorek Męczenników Koreańskich, w środę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w piątek św. Ojca Pio. Wszystkich jubilatów i solenizantów a zwłaszcza pana Organistę zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

3. W środę spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy świętej wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę 25 września na Mszę św. o 1100 zapraszamy tych, którzy pragną w tym roku przygotować się do Sakramentu Bierzmowania a także ich rodziców.
    Po południu z racji Dnia Bractwa Dzieciątka Jezus nasze comiesięczne nabożeństwo połączone ze spotkaniem popielgrzymkowym: o 1530 zaśpiewamy Drogę Betlejemską, po niej wspólna Msza Święta, której będzie przewodniczył przewodnik grupy 12 proboszcz parafii Grudna Górna ks. Zygmunt Ogórek, potem adoracja z błogosławieństwem lurdzkim i spotkanie przy stole w podziemiach Sanktuarium. Dziękujemy Akcji Katolickiej za podjecie trudu przygotowania posiłku dla pielgrzymów. Zapraszamy do modlitwy.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii 4997 PLN, dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII. Dziękujemy za waszą wrażliwość i wszelkie dobro oraz zrozumienie.

6. Ks. Biskup Ordynariusz swoim zarządzeniem z dnia 17 sierpnia ogłosił wybory do Rad Duszpasterskich, po zakończeniu pięcioletniej kadencji obecnych Rad. Dzień wyborów został ustanowiony na 23 października. Szczegółowe informacje na temat wyborów do Rady podamy w przyszłą niedzielę. Dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać ustępującej Radzie za wszelką pomoc, doradę i troskę świadczoną Proboszczom w minionym pięcioleciu

7. W sobotę o 1000 zbiórka ministrantów i aspirantów w Jodłowej. Pozostałe spotkania duszpasterskie według ustalonego porządku. Zachęcamy dziewczynki i chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów i DSM.

8. Musimy roztropnie korzystać ze świata mediów, aby idąc po­przez tę ziemię, dotrzeć do ziemi nowej, znajdującej się poza zasięgiem kamery, mikrofonu czy Internetu. Wszystkim życzymy wiele łaski Bożej i błogosławieństwa na niedzielę i cały tydzień. Uśmiechu, dobroci i ludzkiej życzliwości.