XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

19 września 2021

ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnich dniach włączyli się w duchowe dzieło nowennowej modlitwy, szczególnie za wspólną Drogę Krzyżową. Dzisiaj także światowy dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  2. W tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: Św. Męczenników Koreańskich, św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz Św. Ojca Pio. Wszystkich jubilatówi solenizantów a zwłaszcza ks. Mateusza zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
  3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, natomiast w czwartek od godz. 1700 adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek po Mszy Świętej spotkanie dzieci i rodziców klas III, którzy przeżywają czas przygotowania do I Komunii Świętej.
  4. 25 września w sobotę Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. Nabożeństwo będzie w Sanktuarium, od 1735 śpiewamy Drogę Betlejemską, po niej wspólna Msza Święta, której będzie przewodniczył misjonarz ks. Mateusz Dziedzic, potem adoracja z błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy do modlitwy, którą chcemy zakończyć wspólnym spotkaniem w sali w pod Kościołem.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii, dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII. Dziękujemy za waszą wrażliwość i wszelkie dobro oraz zrozumienie.
  6. Młodzież klas ósmych, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w  przyszłą niedzielę 26 września na godzinę 1100.
  7. Wychodząc z Kościoła zabierzmy ze sobą czasopisma katolickie. W Zakrystii można nabyć kalendarze Rolników i kalendarze z wieńcami.
  8. Spotkania duszpasterskie według ustalonego porządku. Zachęcamy dziewczynki i chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów i DSM.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła +Anna Gancarz. (90 l.)
  10. Przed rozesłaniem:Musimy roztropnie korzystać ze świata mediów, aby idąc po­przez tę ziemię, dotrzeć do ziemi nowej, znajdującej się poza zasięgiem kamery, mikrofonu czy Internetu. Wszystkim życzymy wiele łaski Bożej i błogosławieństwa na niedzielę i cały tydzień. Uśmiechu, dobroci i ludzkiej życzliwości.

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 września 2021

1. Zachęcamy do udziału w Koronce do siedmiu boleści Matki Bożej o godz. 1730. W naszej parafii za tydzień odpust ku czci MB Bolesnej. Suma w kościele zabytkowym, o godz.1100. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą Świętą. Kazania odpustowe będzie głosił ks. dr Grzegorz Baran. Przygotujmy feretrony i sztandary, dzieci niech dzwonią i sypią kwiaty. Zapraszamy strażaków, orkiestrę, DSM i LSO.

2. Dzisiaj niedziela beatyfikacji Matki Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego. Bogu niech będą dzięki za nowych błogosławionych. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebraliśmy 1510 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na Uniwersytet Papieski JPII.. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, również za ofiary na sprzątanie wpłacane osobiście i na konto. Dziękujemy waszą wrażliwość i wszelkie dobro oraz zrozumienie.

4. We wtorek 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziękujemy za szacunek i dbałość o kaplice i krzyże na terenie naszej parafii, nie tylko przy okazji świąt. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. O godz. 1800 Msza Święta, po Droga Krzyżowa do Misyjnego Krzyża przy zabytkowym kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. 15 września we środę, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W czwartek od 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Piątek 17 września to kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w modlitwie pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

7. W sobotę 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży. Prośmy Boga o świętość młodego pokolenia, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Jest to też dzień imienin naszego pana Organisty, życzymy wielu łask od Boga i błogosławieństwa na każdy dzień przeżyty w dobrym zdrowiu. Natomiast we wtorek 21 września, swoje imieniny będzie obchodził ks. Mateusz. I Jemu życzymy wiele łaski, światła Ducha Świętego i obfitości darów na drodze kapłańskiego posługiwania. Msze święte w intencji solenizantów na sumie odpustowej w niedzielę 19 września o godz.1100.

8. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej będzie we czwartek 23 września o godz.1800. Natomiast młodzież klas ósmych, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w  niedzielę 26 września również na godzinę 1100. Po Eucharystii spotkanie, na które zapraszamy także rodziców.

9. We wtorek 28 września zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką, o 1800 Msza Święta po niej spotkanie na plebanii. Pozostałe terminy spotkań duszpasterskich według ustaleń z księżmi wikariuszami.

10. Wychodząc z Kościoła zabierzmy z sobą czasopisma katolickie.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli + Stanisław Pruchnik (73 l.) i Elżbieta Bigos, której pogrzeb będzie we wtorek o godz.1300.

 W Eucharystii Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie, abyśmy i  my mogli być miłosierni dla innych. Niech Boże błogosławieństwo płynące z ofiary Jezusa Chrystusa i wstawiennictwo nowych polskich błogosławionych, otwiera nasze serca na ten wielki dar i pomoże z miłością patrzeć na bliźnich. Wszystkim a szczególnie solenizantom i jubilatom życzymy dużo łask Bożych na niedzielę i na cały tydzień. Uśmiechu, życzliwości, dobroci