XX NIEDZIELA ZWYKŁA
20 sierpnia 2023 r.

1. Przeżywamy piękny czas kończących się powoli wakacji. Bardzo serdecznie i gorąco witamy wszystkich, którzy przybyli na wypoczynek do naszej Parafii, do swoich rodzin i przyjaciół, życzymy nabrania sił, a Dzieciątko Jezus niech Wam błogosławi na każdy dzień życia. Bóg zapłać za ofiary złożone na uczelnie katolickie.

2. Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie do Przeczyckiej Pani. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie pieszej pielgrzymki oraz rowerowej. Dziekujemy strażakom za zabezpieczenie prześcia oraz prowadzącym śpiewy. 

3. Dzisiaj Dożynki naszej Gminy, o godz. 14.00 w Sanktuarium Msza Święta dziękczynna za zbiory. Serdecznie dziękujemy wszystkim sołectwom za piękno i trud włożony w wykonanie wieńców dożynkowych.

4. Trwa PPT na Jasną Górę pamiętajmy w modlitwach o pątnikach. W piątek 25-tego sierpnia Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus, będziemy przeżywali na Jasnej Górze. Wyjazd autokarów z parkingu przy Sanktuarium o 7.20. Dzieciątko Jezus w nowym pięknym feretronie zostanie wniesione do Jasnogórskiej kaplicy, a potem na wałach będziemy przeżywali wspólną Mszę Świętą z uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.  

5. W tym tygodniu Msze Święte jeszcze wg porządku wakacyjnego: w poniedziałek i wtorek o 6.30, środę o 18.00 pół godziny wcześniej różaniec, o którego poprowadzenie prosimy róże p. Stanisławy Proszowskiej, w czwartek Msze Święte o 6.30 i 18.00 pomiędzy Mszami całodzienna adoracja, natomiast w piątek tylko o 6.30.

6. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte z kazaniem o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, aby podziękować za opiekę i oddać cześć Jasnogórskiej Pani. Ponadto w liturgii wspominamy w poniedziałek św. Piusa X, we wtorek NMP Królową, w czwartek św. Bartłomieja. Wszystkim Jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia.

7. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia w naszej Parafii będziemy gościć znanego nam misjonarza z Kuby ks. Grzegorza Kozioła, który podzieli się z nami słowem i doświadczeniami z kolejnego roku swojej misyjnej posługi. Otoczmy go modlitwą i materialnym wsparciem, które będziemy mogli złożyć do puszek po Mszach Świętych. 

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb związanego z naszą parafią śp. Mateusza Traciłowskiego (32 l.).

9. Wszystkim Parafiano, Rodakom i Gościom życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na niedzielę oraz rozpoczynający się nowy tydzień.

 
 

XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj Światowy dzień Migranta i Uchodźcy, modlimy się również za osoby niesłyszące, dzisiaj też Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Pana Boga przepraszamy i wynagradzamy za grzechy przeciw trzeźwości. 

2. Jutro 25 września Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. O 17.30 Droga Betlejemska – poprowadzi ją wspólnota APDCC – jest to bowiem ostatni poniedziałek miesiąca, po niej Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. dr Józef Partyka , na zakończenie adoracja z błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy do modlitwy szczególnie rodziców, i tych, którzy w ostatnim roku przeżyli śmierć swoich bliskich.

3. W Liturgii Kościoła wspominamy: Św. Kosmę i Damiana, Św. Wincentego a Paulo, Św. Wacława, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i Św. Hieronima. Wszystkich jubilatów i solenizantów zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i składając najlepsze życzenia zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek rano nowenna do św. Antoniego. W środę różaniec o 17.30; o poprowadzenie prosimy DSM. Po Mszy Św. nowenna do MBNP. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.40 nowenna do Dzieciątka Jezus, o 18.00 Msza Święta zbiorowa w intencjach nowennowych. W piątek o 17.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po raz ostatni Msza św. wieczorna w zabytkowym Kościele z liturgią niedzielną, do świątyni wrócimy w kwietniu.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej diecezjalnej rozgłośni 3190 PLN. Dzisiaj zbiórka do puszek na katolickie uczelnie. Dziękujemy za waszą wrażliwość i wszelkie dobro oraz zrozumienie.

6. Spotkania duszpasterskie według ustalonego porządku. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Zachęcamy dziewczynki i chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów i DSM. Spotkanie dla chłopców w czwartek po Mszy Św. wieczornej, dziewczynki zapraszamy w sobotę na 9.00. 

7. 1 października przypada pierwsza niedziela miesiąca – to dzień adoracji a także początek miesiąca różańcowego, zaplanujmy sobie tak swoje obowiązki by dać Jezusowi trochę czasu. Proszę w ramach adoracji o poprowadzenie modlitwy różańcowej: po 7.00 róże p. Janiny Szynal, przed 9.00 DSM i przed 11.00 LSO, natomiast popołudniu modlitwa różańcowa będzie o 15.30. Serdecznie zapraszamy do gorącej modlitwy w kościele a także zachęcamy do rodzinnej modlitwy!

8. Od 2 października Msza św. wieczorna o będzie godzinie 17.00. 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła +Halina Dziedzic. (79 l.) 

10. W Zakrystii można nabyć kalendarze Rolników.

11. Kończy się nasza niedzielna Eucharystia. Ale nie kończy się świętowanie dnia Pańskiego. Przeżyjmy dobrze  ten święty czas! Niech to będzie dzień radości, odpoczynku i solidarności z bliźnimi.  Wszystkim życzymy dużo łask Bożych i błogosławieństwa.