ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Dzisiaj spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, rozpocznie się ono medytacją w kaplicy na Wisowej o godz. 1500 - zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcą włączyć się w pracę synodalną, tematyką dzisiejszego spotkania będzie: "Modlitwa w rodzinie chrześcijańskiej". O godz. 18-ej zgromadzimy się w Wisowej obok kapliczki MB Saletyńskiej na posesji Państwa Lipka - Niemiec na nabożeństwo majowe.

W poniedziałek 21 maja drugi dzień Zielonych Świąt - czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 700, 1000 1800 Na dojazdach: Dębowa o godz. 700, Wisowa o godz. 1600.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek 25 dnia miesiąca Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. O godz. 1735 śpiew Drogi Betlejemskiej.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W tym dniu wspominamy również św. Filipa Nereusza, włoskiego kapłana, apostoła Rzymu wprowadzającego z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej odpust w Jodłowej Górnej.

Organizowany jest wyjazd na VI. Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance, które odbędzie się w dniach 8-10.06.2018. Zaproszenie jest skierowane do uczniów od III klasy szkoły podstawowej. Zapisy u ks. Krzysztofa lub w zakrystii do 26.05.2018 r. Koszt wraz dowozem 100 zł.

Jak co roku w Boże Ciało w Rzeszowie odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Również w tym roku jest możliwość wyjazdu (godz.1700, powrót po 2300) – koszt to 20 zł. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

Dziękujemy za pracę przy budowie groty w minionym tygodniu. Prace rozpoczną się od wtorku. Proszę o pomoc mieszkańców: Nadola i Domów za Rzeką od Drogi Przeczyckiej do Drogi Dębowskiej.

Bóg zapłać za wpłaty na budowę groty od rodziny z Nadola 200 zł; Domy za Rzeką 200 zł; Domy za Rzeką Droga Przeczycka 200 zł; Nagórze Strona Południowa 200 zł; Nagórze strona północna 100 zł i od anonimowego ofiarodawcy na składkę 200 zł.

Nowym rejonowym, który podjął się zbierać ofiary na potrzeby parafii został Pan Andrzej Pancerz będzie on miał rejon od Marka Wójcika nr 270 do Andrzeja Warzechy nr 306.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

KOMUNIKAT POLICJI

Komenda Powiatowa Policji w Dębicy zwraca się z apelem do wszystkich osób samotnych, starszych i ich rodzin o zachowanie szczególnej ostrożności. W związku ze zgłoszeniami w ostatnim czasie o dokonywanych oszustwach tj.:
           1. metodą „na wnuczka", „na policjanta" czy na innego członka rodziny;
           2. oferty sprzedaży złotych monet, biżuterii i innych wyrobów ze złota, które w rzeczywistości są bezwartościowe;
           3. oferty sprzedaży i podpisania nowych umów dotyczących dostarczenia energii elektrycznej, gazu i innych mediów.
           W każdym z wymienionych przypadków, w których wzbudza jakiejkolwiek wątpliwości co do wiarygodności przekazanych informacji przez osoby podające się za członka rodziny, policjanta, akwizytora, sprzedawcę proszę natychmiast kontaktować się z numerem alarmowym 997 lub 112.
           Policja podejmie niezbędne czynności, aby zapobiec oszustwom, które w ostatnim czasie, naraziły osoby starsze na znaczne szkody a niejednokrotnie utraty dorobku całego życia.

Więcej artykułów…

1. Dziękujemy ofiarodawcom