TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
17 grudnia 2017

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
           Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. Podczas wspólnotowych modlitw za rodziny można zyskać odpust zupełny.
           W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej. Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus. W tygodniu o godz. 1640 będziemy śpiewać „Drogę Betlejemską”, a w niedzielę przed godziną 11-ą. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
           Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedź w naszej parafii będzie we wtorek od godz. 830. Spowiedź w kościele parafialnym: 830-1030 i 1100-1200 oraz 1400-1530 i 1600-1700
Spowiedź na dojazdach: Dębowa godz. 1100-1200, Wisowa godz. 1400-1500.            Spowiadać będziemy we środę w Jodłowej Górnej, w czwartek w Przeczycy, w piątek w Lubczy - jeśli ktoś nie zdąży się wyspowiadać u nas to niech podjedzie do sąsiedniej miejscowości. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
           Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko rano.
           Młodzież z grupy młodzieżowej przy wejściu do kościoła rozprowadza ozdoby bożonarodzeniowe.
           Proszę zgłosić w zakrystii osoby, którym nadzwyczajni szafarze będą roznosić Komunię św.
           Proszę posprzątać na cmentarzu uschłe kwiaty i wypalone znicze.
           W środę do naszej parafii przybędzie światło betlejemskie przekażą nam je zuchy i harcerze z naszej parafii, później zabierzemy je do domów.
           W środę rozpocznie budowa szopki od godz. 8-ej.
           Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 700, 900, 1100, nie ma Mszy św. o godz. 1600.
           Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
           Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 2335 śpiewem drogi Betlejemskiej rozpoczniemy czuwanie przed Pasterką, którą będzie celebrował ks. Bp Leszek Leszkiewicz.
           Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.
Ogłoszenie społeczne:
           Delegaci Podkarpackiej Izby Rolniczej z Jodłowej przypominają producentom rolnym o dokonaniu spisu zwierząt gospodarskich bydła, owiec, kóz i świń najpóźniej do 31 grudnia. Spis należy przekazać do Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy osobiście lub za pośrednictwem poczty.