IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
DOBREGO PASTERZA

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przy tej okazji dziękujemy Wam za modlitwę za nas duszpasterzy i wszelką życzliwość oraz okazywane serce; módlmy się o nowe powołania także z naszej parafialnej wspólnoty. Składka na WSD w Tarnowie, na cele gospodarcze naszej parafii w ubiegłą niedzielę złożyliśmy 6404 zł, Bóg zapłać za ofiary.

2. We wtorek o 16.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św.

3. W poniedziałek o 17.30 różaniec za zmarłych. Modlitwa różańcowa we  wtorek i środę o 17.30, w czwartek o 8.00, w środę prosimy o poprowadzenie modlitwy Różę św. Józefa p. Marka Czecha. W piątek o 17.50 Koronka do MB o jej prowadzenie prosimy lektorów.

4. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha B i M głównego patrona Polski. W czwartek święto Św. Marka Ewangelisty, to 25 dzień kwietnia; w naszym Sanktuarium Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus, o 17.00 zakończymy adorację o 17.30  śpiew Drogi Betlejemskiej. Potem Eucharystia. Po Mszy św. będzie procesja z figurką Dzieciątka Jezus oraz obrzęd błogosławieństwa pól i modlitwy o urodzaje. Zapraszamy wszystkich parafian na tę wyjątkową uroczystość.

5. W piątek o 9.00 Msza Święta na zakończenie nauki w szkole średniej dla młodzieży maturalnej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców.

6. Z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszła + Krystyna Rynkar (80 l). W mininym tygodniu przypadały rocznice śmierci naszych proboszczów ks. Jana Mleczki i ks. Jana Starzaka. Pamiętajmy o naszych zmarłych w swoich modlitwach.

7. Zachęcamy do lektury prasy i książek katolickich. Na stojaku jest do nabycia kolejne wydanie dwumiesięcznika z cyklu „Historia Kościoła”. Tym razem tematem jest osoba Matki Bożej. W numerze znajduje się także pasjonujący tekst o kulisach pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Serdecznie polecamy.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Dzieciątka Jezus na każdy dzień. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!