V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy już 5 Niedzielę Wielkanocną. Niech upływający czas jeszcze bardziej mobilizuje nas do umacniania wiary w Zmartwychwstałego Pana i naśladowania Go przez miłość, która wyraża się czynem i prawdą, zachowując Jego przykazania – do czego zachęca nas dziś św. Jan Apostoł.

2. W poniedziałek przypada Święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy. O 17.30 różaniec i Msza święta za zmarłych w ostatnim roku zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek o 16.00 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią świętą. O 17.30 różaniec za Ojczyznę.

4. W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. O 17.30 modlitwa różańcowa o poprowadzenie proszę DSM. O 18.00 Msza Św. oraz nabożeństwo majowe.

5. W pierwszy czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. 0 8.00 modlitwa różańcowa za kapłanów. O 17.30 nabożeństwo majowe i modlitwa o powołania. O 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Najwyższym Kapłanie.

6. W piątek 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego Narodu, a zarazem święto Konstytucji 3-go maja. Tego dnia Msze Św. w Sanktuarium o 7.00, 10.00 i 18.00. W kaplicach o 7.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Sercu Jezusa. O 10.00 do Sanktuarium zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny, a także za naszych druhów Strażaków, po modlitwie przejdziemy pod pomnik Konstytucji 3-maja i złożymy kwiaty. Nabożeństwo majowe o 17.30 połączone z modlitwami pierwszopiątkowymi.

7. Spowiedź w Sanktuarium codziennie pół godz. przed Mszą Św. w czwartek w Wisowej od 15.00; w Dębowej od 16.00 w Sanktuarium od 17.00. Do chorych z posługą pojedziemy 3 maja po Mszach św. o 7.00.

8. W pierwszą sobotę o 8.30 modlitwa różańcowa o prowadzenie prosimy Różę św. Elżbiety p. Janiny Chudy. ) 9.00 Msza św. wotywna o NS NMP po niej nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu przypada wspomnienie św. Floriana – patronalne święto Strażaków, wszystkim Druhom dziękujemy za codzienną służbę, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Patrona. O 18.00 Msza św. w Zabytkowym Kościele z liturgią niedzielną, tak będzie do końca września.

9. W przyszłą niedzielę 5 maja, w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o 11.00. Msze Św. w kaplicach o 8.00. Prosimy aby tak zaplanować udział w nabożeństwach niedzielnych, by umożliwić dzieciom i ich rodzinom uczestnictwo w uroczystości. Otoczmy dzieci i ich rodziny szczególną modlitwą. Spowiedź dla dzieci w sobotę o 11.00.

10. Już dzisiaj pragnę poinformować , że w środę 8 maja będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława. Msze będą o 6.30, 10.00 i 16.00 w Zabytkowym Kościele a suma o 18.00 w Sanktuarium z procesją do Zabytkowego Kościoła w białych strojach zapraszamy uczniów z kl. IV z okazji 1-ej rocznicy przyjęcia Komunii Św.

11. Zachęcamy do lektury parsy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Dzieciątka Jezus na każdy dzień. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!