PZU

Dziewczęca Służba Maryjna

DZIĘKUJE

za dofinansowanie feryjnego wyjazdu
Ferie bez nudy - Zimowisko 2023

 


Zadanie pn. ,,Ferie bez nudy - Zimowisko 2023
Współfinansowane ze środków Fundacji PZU

 

 


 


 

 

DSM z Przysietnicy w Jodłowej

14 października gościliśmy w naszej parafii pielgrzymkę Dziewczęcej Służby Maryjnej z Przysietnicy. Grupa 36. osób pod opieką Siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus przybyła, by pokłonić się przed jodłowskim Dzieciątkiem Jezus.
Spotkanie rozpoczęło się od poznania historii naszego sanktuarium poprzez film, opowiadający o początkach kultu małej Figurki sprowadzonej przez ks. Ignacego Ziębę do Jodłowej.
Kolejnym punktem odwiedzin była Msza Święta dla pielgrzymów i gospodarzy, czyli naszej parafialnej grupy DSM. Dla tak powstałej wspólnoty dziewczynki zorganizowały grilla i mały poczęstunek połączony z grami i tańcami na placu przy salce katechetycznej.
Odwiedziny minęły w radosnej atmosferze. Bardzo miło było poznać wspólnotę Przysietnickiej Dziewczęcej Służby Maryjnej również należącą do Bractwa Dzieciątka Jezus! Relacjonowała Marlena Zawiślak. Zobacz galerię.

Pragnę gorliwie spełniać obowiązki....

Z okazji święta Maryi Niepokalanej, Patronki Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii zostały przyjęte do tej wspólnoty nowe dziewczęta. 13. grudnia br. w Jodłowej na Mszy Świętej o godz. 11.00 ks. Krzysztof Szkarłat- parafialny opiekun Dziewczęcej Służby Maryjnej przyjął do wspólnoty DSM osiem dziewcząt, podobnie w Wisowej uczynił ks. proboszcz przyjmując do DSM trzy dziewczynki. Po złożeniu przyrzeczenia dziewczęta otrzymały niebieskie pelerynki oraz medaliki z wizerunkiem Niepokalanej.

Do tej uroczystości kandydatki przygotowywały się kilka miesięcy, a 10. grudnia br. na salce katechetycznej odbył się egzamin dla dziewczynek, które zadeklarowały chęć dołączenia do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej. Test zawierał 10 pytań, które obejmowały wiedzę ze spotkań oraz znajomość: stopni formacji DSM, zadań Dziecka Maryi oraz modlitwę DSM. Sprawdzian przygotowała przewodniczka Marlena Zawiślak, która opiekuje się młodszą grupą DSM. Pytania mimo wysokiego stopnia trudności nie sprawiły przyszłym DSM żadnych kłopotów i wszystkie otrzymały ocenę bardzo dobrą.Dziewczynki, które chciałyby dołączyć do wspólnoty DSM zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym!

                               Galeria z Wisowej                                                        Galeria z Jodłowej

 
 

Więcej artykułów…

  1. Dziewczęca Służba Maryjna