Zróbcie Mu miejsce...

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ulicami Jodłowej przeszła procesja, w czasie której oddawano cześć Jezusowi Chrystusowi obecnemu pod postacią Chleba. Była to wyjątkowa manifestacja wiary i religijności pobożnego ludu z parafii Jodłowa. Ołtarze były usytuowane wokół Rynku, w uroczystej procesji wzięli udział ministranci, lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, były niesione feretrony i chorągwie. Liczna grupa dzieci sypała kwiaty i dzwoniła dzwonkami. Dzieci pierwszokomunijne i te które obchodziły rocznicę pierwszej Komunii św. przybyły na uroczystość w swoich strojach liturgicznych. Śpiew podtrzymywała orkiestra dęta OSP. Ostatni ołtarz został zbudowany na placu kościelnym, tam też po odśpiewaniu Te Deum zostało udzielone uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem „na cztery strony świata”. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom zaangażowanym w wykonanie ołtarzy i wszystkim biorącym udział w procesji eucharystycznej oraz panom kierującym ruchem.
Podczas Mszy św. parafianie wyrazili wdzięczność kapłanom pracującym w naszej parafii którzy obchodzili jubileusze święceń kapłańskich. Dziękujemy za wspólną modlitwę i zamówione Msze św. Galeria.