Króluj nam

W IV. Niedzielę Wielkanocną, 25 kwietnia 2021 r. nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W naszej wspólnocie parafialnej podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 1100 w obecności rodziców, rodzeństwa i rodziny oraz całej wspólnoty parafialnej do grona ministrantów zostali przyjęci: Kacper, Jakub, Dawid, Hubert, Tomasz, Piotr, Szymon, Jakub Szymon i Jakub. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Proboszcz, który wygłosił do ministrantów ich rodziców i zgromadzonych wiernych okolicznościową homilię, wyjaśniając im charakter posługi ministranckiej. Kandydaci przez rok formacji zostali odpowiednio przygotowani do tej zaszczytnej służby. Uczęszczali na spotkania w trakcie, których uczyli się i poznawali piękno liturgii Kościoła. Zostali pouczeni o obowiązkach wynikających z pełnienia tej zaszczytnej posługi. Na zakończenie rocznej formacji aspiranci zdali pozytywnie egzamin. „Radujmy się i dziękujmy Bogu, od którego pochodzi wszelkie dobre pragnienie”. Nowych ministrantów niech wspiera modlitwa i otacza opieka wspólnoty, a ich rodzinom niech zawsze towarzyszy łaska i pomoc Boskiego Dzieciątka Jezus. 

DSC_0056.JPGDSC_0063.JPGDSC_0057.JPG