Z betlejemskiej groty do Sanktuarium

DSC_0038.jpgDSC_0031.jpgDSC_0041.jpgDSC_0039.jpg
W uroczystość Objawienia Pańskiego Mędrcy ze wschodu przeszli z Groty betlejemskiej w naszej parafii do Sanktuarium Dzieciątka Jezus. To już po raz piąty odbył się orszak Trzech Króli, chociaż w bardzo symbolicznej formie.
"W trzech Magach widzi pierwotny Kościół siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Był to więc hołd najwyższej podzięki ze strony narodów pogańskich, że uczynił je Zbawiciel swoim nowym ludem, „narodem wybranym".
Przyszedł wprawdzie Mesjasz z narodu żydowskiego, ale chciał mieć koło siebie także przedstawicieli narodów postronnych. Dla podkreślenia uniwersalności zbawczej misji Chrystusa Pana, tradycja chrześcijańska wśród Magów od bardzo już dawna umieszcza także przedstawiciela Afryki, Murzyna, aby przez równość ras jeszcze dobitniej podkreślić uniwersalizm zbawienia".