Niewiasty Mężne... Niepokalana i bł. Karolina

Wspólnota wiernych z Dębowej po raz kolejny w historii istnienia kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oddała cześć Matce Bożej, swojej Patronce.
Tegoroczna uroczystość odpustowa przejdzie do historii lokalnej wspólnoty ponieważ w czasie Eucharystii zostały wprowadzone relikwie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki dzieci i młodzieży. Sumie odpustowej przewodniczył kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie ks. Prałat Zbigniew Szostak, a koncelebrowali z nim kustosz sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej ks. dr Zenon Tomasiak oraz ks. mgr Jan Maciuszek - opiekun lokalnej wspólnoty.
Relikwie bł. Karoliny wniesione przez przedstawicielki Dziewczęcej Służby Maryjnej znalazły swoje miejsce pod czczonym już od lat w dębowskiej kaplicy obrazem Męczennicy z Zabawy.

DSC_0007.jpgDSC_0019.jpgDSC_0029.jpgDSC_0049.jpgDSC_0053.jpgDSC_0068.jpgDSC_0069.jpgDSC_0089.jpgDSC_0097.jpgDSC_0106.jpg