Wakacje rozpoczęte...

1 lipca br. młodzież z naszej parafii, należąca do Grupy Pańskiej Służby, spotkała się przy grillu, by w radosnej atmosferze zakończyć kolejny rok formacji i zaplanować działania na czas wakacji.
Ostatnie miesiące pracy grupy były bardzo wyjątkowe, ponieważ zmuszeni sytuacją na świecie, młodzi musieli zrezygnować na jakiś czas z cotygodniowych spotkań. Nie przeszkodziło to jednak w organizacji instrumentalno-wokalnej oprawy 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, czy we wspólnej modlitwie przy Jego relikwiach.
Na szczęście zniesienie niektórych restrykcji umożliwiło spotkanie się na świeżym powietrzu po długim okresie zawieszenia spotkań. Ksiądz Jan, który jest parafialnym opiekunem grupy młodzieżowej zatroszczył się o to, by nikt nie wrócił głodny do domu. Nie zabrakło lodów, kiełbasek, słodyczy i przekąsek. Był czas na rozmowy i opowieści o tym, jak mijały chwile kwarantanny. Razem z księdzem Proboszczem, który był naszym gościem, wspominaliśmy historie z przeszłości.
Po grillu przyszedł czas na zabawy i tańce. Nie mogło zabraknąć kultowej gry „Mafia”, którą w brawurowy sposób wygrała drużyna gangsterów. Następnie aż do zmroku tańczyliśmy do melodii z Lednicy.
Spotkanie zakończyła modlitwa i błogosławieństwo, a młodzi powrócili do domów z głowami pełnymi planów, które GPS zrealizuje w trakcie nadchodzących wakacji- jeżeli tylko sytuacja na świecie na to pozwoli…galeria