Przyjęli Moc z wysoka...

28 czerwca 2020 roku naszej parafii miła miejsce uroczystość. Młodzież z parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jodłowej oraz z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej przystąpiła do sakramentu bierzmowania. O godzinie 1400 uroczystą procesją wejścia rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej przedstawiciele rodziców, kandydatów do bierzmowania, Pan Marek Buras oraz Pani Lidia Składanowska poprosili Ekscelencję o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży. Podobnie po Ewangelii uczynili ks. Proboszcz Zenon Tomasiak, zapewniając o dokładnym i rzetelnym przygotowaniu młodych do przyjęcia tego sakramentu.
W homilii ks. Biskup Leszek zachęcał do pewnej i silnej wiary w moc Bożego działania w sakramencie bierzmowania. Prosił młodzież, aby nie bała się swojej wiary. Aby zawsze odpowiadała na zaproszenie Jezusa, aby pójść za Nim.
Po homilii ksiądz biskup, wyciągając nad młodymi ręce, odmówił modlitwę o wylanie darów Ducha Świętego na kandydatów, po czym biskup świętym olejem namaścił czoła dziewcząt i chłopców. Po Komunii świętej młodzi złożyli podziękowania biskupowi, duszpasterzom, katechetom.
Na uroczystej Mszy Świętej obecni byli kapłani: Ks. mgr Marek Kuzak, Dziekan Dekanatu Pilzno, Ks. mgr Antonii Jurkowski, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej, Ks. dr Zenon Tomasiak, proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz diakoni.
W uroczystości wzięli udział lektorzy i ministranci, którzy uświetnili Mszę Świętą wspaniałą asystą.

b54 (5).jpgb54 (1).jpgb54 (3).jpgb54 (4).jpgb54 (6).jpgb54 (2).jpg