Zróbcie Mu miejsce...

W czwartek, 11 czerwca 2020 roku, odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Ze względu na epidemię koronawirusa wyglądała inaczej niż w poprzednich latach. Procesje z Najświętszym Sakramentem odbywały się po każdej Mszy Świętej sprawowanej w tym dniu, a główna procesja do czterech ołtarzy stacyjnych, umieszczonych w zabytkowych kapliczkach, odbyła się po Mszy św. o godz. 1100 w zabytkowym kościele pw. św. Stanisława BM.
Uroczystą sumę celebrował i homilię wygłosił ksiądz Proboszcz. Po Mszy św. z kościoła wyruszyła procesja do czterech ołtarzy przygotowanych przez Pana kościelnego. Hasła do poszczególnych ołtarzy przygotowały i wykonały Panie Lidia Składanowska, Elżbieta Stręk, Paulina Chudy, Barbara Chorąży. Ramy pod hasła zostały wykonane przez Pana Wojciecha Janusza. Procesję uświetniła Orkiestra Dęta. W uroczystości wzięli udział lektorzy i ministranci oraz Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, były niesione chorągwie i feretrony. Dziękujemy ks. Mateuszowi Norkowi, który jest opiekunem LSO za czuwanie nad przebiegiem całości liturgii. Galeria.