Dekanalne Czuwanie Młodzieży – „Iskierka dobroci”

Młodzież z Dekanatu Pilzno 6 grudnia 2019 r. wzięła udział w Dekanalnym Czuwaniu Młodzieży, któremu towarzyszyło hasło ,,Iskierka dobroci”. Pierwsza część odbyła się w zabytkowym kościele, gdzie uczestnicy wysłuchali kilku słów o św. Mikołaju oraz o jego obrazie, który jest perełką naszej parafii. Młodzi następnie obejrzeli krótki, pouczający filmik, pokazujący, że dobro powraca jeżeli się nim dzielimy. Po krótkiej modlitwie do św. Mikołaja, młodzież z zapalonymi świeczkami - iskierkami dobroci, udała się do sanktuarium Dzieciątka Jezus.
Zgromadzeni w kościele uczestniczyli w konferencji wygłoszonej przez ks. Jana oraz w adoracji Najświętszego Sakramentu.  Każdy z uczestników mógł skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Na zakończenie uczestnicy trzymając się za ręce odśpiewali Apel Jasnogórski. Grupa młodzieżowa wraz z opiekunem ks. Janem zapewniła wspaniałą oprawę muzyczną oraz przygotowała pamiątkowe prezenciki. Każdy z uczestników mógł skorzystać z poczęstunku w sali Trzech Króli.