W służbie Maryi...

W przededniu Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny tj. 7 grudnia 2019 r. grupa 19. dziewczynek z Dębowej została włączona do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej. W czasie homilii ks. Jan przypomniał dziewczynkom o ich obwiązkach, jakie wypływają z przynależności do DSM-u, prosił o dalsze zaangażowanie w troskę o piękno liturgii poprzez śpiew Psalmów oraz prowadzenie modlitw.
Następnie każda dziewczynka po wyrażeniu swojej gotowości i chęci służenia Panu Bogu i Maryi w Kościele przyjęła szatkę oraz cudowny medalik z Matką Bożą. Na koniec obrzędu dziewczynki wspólnie odmówiły modlitwę zawierzenia siebie Maryi. Po zakończonej Eucharystii oczom wszystkich ukazał się św. Mikołaj, który przyniósł prezenty wszystkim zgromadzonym dzieciom. Zobacz galerię.