Niech Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie!

Uroczystą Mszą Świętą o godz. 9-ej rozpoczęły się w naszej parafii obchody 101-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas Mszy św. za Ojczyznę modliliśmy się o jej rozwój, dobrobyt obywateli, mądrość dla rządzących i pomyślność. Uroczystej koncelebrze przewodniczył i kazanie wygłosił ks. mgr Mateusz Norek.
W intencji Ojczyzny modlili się: Wójt Gminy Jodłowa, mgr inż. Jan Janiga, radni, sołtysi, przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z dyrekcją, poczty sztandarowe, druhny i druhowie z OSP, zuchy, harcerze, przedstawiciele jodłowian i sąsiednich miejscowości oraz jodłowska orkiestra dęta.
Po odśpiewaniu Te Deum nastąpił przemarsz pod Pomnik setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości gdzie odbył się apel pamięci z odczytywaniem jodłowskich bohaterów, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Symbolem, który skupiał uwagę i przywoływał ku pamięci naszych bohaterów był pokaźny znicz umieszczony obok Pomnika.
Wiele osób przyszło na tą wyjątkową uroczystość z biało-czerwonymi flagami.
Kapłani dziękują za wspólną modlitwę i postawę miłości ukochanej Ojczyzny. Galeria, fot. Jakub Rybka.