Ósmy raz ku czci św. Stanisława

Już po raz ósmy na parkingu przed sanktuarium Dzieciątka Jezus odbyły się Dni Stanisławowskie. Wydarzenie kulturalno-rozrywkowe promujące tradycje, a przeżywane rodzinnie zostało zapoczątkowane w 2011 roku. Składa się z dwóch części naukowej i rozrywkowej. W obecnym roku częścią naukową była uroczysta sesja dotycząca Dni Pamięci o ofiarach Holokaustu. 19. maja br. była druga część Dni Stanisławowskich, czyli biesiada. Przed sceną gdzie prezentowany był dorobek artystyczny zespołów ludowych i młodych talentów zgromadzili się parafianie z Jodłowej i goście z okolicznych miejscowości. Zostały przygotowane tradycyjne stoiska z ludowymi potrawami i wypiekami. Nie zabrakło dobrej zabawy dla dzieci jak malowanie twarzy i zjeżdżalnie oraz przejażdżka bryczkami. W realizację projektu zaangażowała się cała wspólnota, a zwłaszcza przedstawiciele grup i stowarzyszeń działających w parafii. Projekt został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.
Pomysłodawcą i organizatorem Dni Stanisławowskich jest ksiądz proboszcz, który ku czci Patrona parafii, św. Stanisława BM do Jodłowej zaprasza przedstawicieli świata nauki, a równocześnie pokazuje, że na parafiadzie można się dobrze bawić w gronie rodzinnym i to bez alkoholu. Zobacz galerię.