Tworzyć warunki zbawienia...

18 maja 2019 r. przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z naszej parafii uczestniczyli we Mszy św. inaugurującej peregrynację obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II po parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej.
Uroczystość w rocznicę urodzin Jana Pawła II zgromadziła przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu rzesze pielgrzymów z diecezji tarnowskiej i z poza jej granic. Kapłani będący asystentami Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej wraz z Biskupem Diecezjalnym sprawowali liturgię, podczas której zostały poświęcone Obraz i Relikwiarz św. Jana Pawła II.

 Na tą okoliczność Ks. Bp Andrzej Jeż zwrócił się do wiernych w przygotowanych materiałach: Gorąco życzę, aby peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej, była swoistym tworzeniem „warunków do zbawienia". Niech się to dokonuje w oparciu o spotkanie ze Słowem Bożym oraz głębokie przeżywanie zbawczych misteriów Jezusa Chrystusa uobecnianych w liturgii. Niech duchowy powiew nowej siły dla Akcji Katolickiej wyprasza jej Święty Patron, inspirujący nieustannie swoją duchowością, wzmacniający mądrością swego nauczania i pobudzający do działania przykładem swego życia. W blasku jego świętości dostrzegamy, iż nasze życie, praca, pobożność, co­dzienna wierność, podejmowane inicjatywy i działania oraz cały twórczy wysiłek nabierają głębokiego sensu, bowiem ostatecznie wpisują się w owo „stwarzanie warunków do zbawienia" dla nas samych oraz innych ludzi.

Święty Janie Pawle, prosimy Cię o wstawiennictwo przed Bogiem bogatym w Miłosierdzie, którego byłeś tak gorącym Orędownikiem, abyśmy, ciesząc się niezasłużoną łaską, mogli kontynuować dzieło przez Ciebie rozpoczęte dla dobra Kościoła, naszej Ojczyzny i nas samych.