Patronie nasz...

12 maja 2019 r. czyli w pierwszą niedzielę po uroczystości św. Stanisława BM jak to jest praktykowane od niepamiętnych czasów w jodłowskiej parafii odbył sie odpust ku czci patrona parafii i zabytkowego kościoła.
Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Andrzej Grygiel, duszpasterz z Czeskiej republiki. W kazaniu poruszał kwestie dotyczące ładu moralnego w rodzinach na wzór św. Stanisława BM.
Uroczysta suma odpustowa, sprawowana o godz. 11-ej, zgromadziła licznych wiernych z samej Jodłowej jak i z okolicznych miejscowości. Od wielu lat dzień odpustu jest również pierwszą rocznicą Komunii św. gdzie licznie gromadzą się dzieci w strojach komunijnych.  W obecnym roku w czasie odpustu kandydaci do sakramentu bierzmowania mieli nowennę przed przyjęciem sakramentu Ducha Świętego. Zobacz galerię fot. Konrad Wiatr.