Hosanna...

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest liturgicznym wspomnieniem wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół składa hołd Chrystusowi Królowi wjeżdżającemu do swego miasta. W czasie poświęcania palm i procesji z palmami rozbrzmiewa radosne Hosanna!
W naszej parafii była procesja z palmami. Przeżywaliśmy ją w czasie głównej Mszy św. w kościele parafialnym i w kaplicach dojazdowych. Udział w procesji z palmami jest znakiem gotowości do pójścia za Chrystusem aż na Golgotę. Po Mszy świętej odbył się konkurs palm.
W Jodłowej: w kategorii "najwyższa palma" laureatami zostali Państwo Czachara, w kategorii najładniejsza i najbardziej pracochłonna palma nagrodzeni zostali Państwo Kita. Najbardziej pomysłową palmę wykonali Państwo Bara. Zobacz galerię.
W Dębowej: Nagrody otrzymały: Julita Studniarz, Paulina Podraza, Olga Bałucka i Natalia Kowalska. Zobacz galerię z Dębowej.
W Wisowej: 1. miejsce Dawid Bułat, Katarzyna Bułat, 2. miejsce Honorata Buras, 3. miejsce Wiktoria Bułat. Zobacz galerię z Wisowej