Dekanalne czuwanie dla młodzieży

W piątek 29 marca w naszej parafii odbyło się dekanalne czuwanie dla młodzieży. Wielki Post to czas głębokiej pracy nad swoimi słabościami i otwierania się na Chrystusa - Zbawiciela, którego łaska wspomaga nas w tym wysiłku. Świadomi tego, młodzi ludzie z dekanatu Pilzno przyjechali aby spędzić na modlitwie w naszym Sanktuarium.
Spotkanie rozpoczęło się od nauki, którą do młodych skierował ks. Grzegorz. W swoich słowach mówił, że najlepszym lekarstwem na słabości duszy i serca jest zawsze Pan Jezus. Przyszedł on na świat i przez swoją śmierć zbawił nas wszystkich. To tylko On i nikt inny, uwalnia na od wszystkich ciężarów. Uczestnicy mogli obejrzeć także specjalną pantomimę przygotowaną przez grupę młodzieżową GPS z Jodłowej. Całemu czuwaniu towarzyszyła gra i śpiew zespołu parafialnego Gwiazda Betlejemska.
Konferencja skierowana do młodzieży miała ich wprowadzić w nastrój modlitwy i przygotować do adoracji Najświętszego Sakramentu. Był to czas duchowego odpoczynku i spędzenia osobistego czasu na modlitwie.      Trzecim, już ostatnim punktem była droga krzyżowa. Całość zakończyło przyjęcie Komunii Świętej.
Spotkanie miało za cel zbliżyć młodzież, która do nas przybyła z wielu okolicznych parafii, do osoby Chrystusa. Świadomość bowiem Jego bliskości każdego dnia pozwala głębiej przeżywać swoją wiarę i z bardziej zaangażować siebie w pracy  nad sobą w trwającym Wielkim Poście. Tekst: Ks. Grzegorz Kozioł, Foto: Jakub Rybka. Zobacz galerię