Pełna łaski

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny to ważna uroczystość w Kościele. W kaplicy w Dębowej w tym dniu przeżywany jest z tej okazji odpust. Sumie odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił Ks. Piotr Cichoń, wikariusz w parafii Chomranice.
W swoim słowie przypomniał nam jak wielką godnością Bóg obdarzył Maryję. Niepokalana, która jest pełna łaski dzieli się tymi darami z każdym wierzącym, jeśli tylko zwróci się do niej z ufnością.
Do Dębowej przybyło wielu parafian także z Jodłowej oraz Wisowej. Mimo deszczowej pogody wierni licznie wypełnili kaplicę. Po Mszy Świętej odmówiliśmy Litanię Loretańską do Matki Bożej oraz oddaliśmy siebie i nasze rodziny Jej Niepokalanemu Sercu. Relacja Ks. Grzegorz Kozioł. Galeria.