Wskaż na Jezusa...

W dniach 9 - 11. 06. br. 30-osobowa grupa z naszej parafii uczestniczyła w V. Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance. Hasłem spotkania były słowa: "Wskaż na Jezusa". Liczną grupę uczestników z naszej parafii stanowili: ministranci, dziewczęta z DSM, uczestnicy scholii, Oazy oraz dzieci niezrzeszone. Opiekunami grupy byli: ks. Grzegorz Kozioł, Anna Staniszewska oraz Marlena Zawiślak.
Młodzi z Jodłowej, Wisowej i Dębowej przez trzy dni modlitwy i zabaw przy Sanktuarium w Kobylance nauczyli się rozpoznawać znaki, które daje nam Pan Jezus oraz jak samemu być drogowskazem, który prowadzi innych do Boga. Uczestników SSD w Kobylance bardzo zbliżyła do siebie wspólna modlitwa podczas Eucharystii przy ołtarzu polowym, a także zabawy religijne prowadzone przez zespół muzyczny "ADHD" oraz Dj Roberta.
Dzień drugi był dniem twórczym. Każda grupa miała przydzielone konkretne zadanie. Jedni wykonywali ikony przedstawiające tatę, inni transparenty promujące chrześcijańskie wartości. My mieliśmy za zadanie wykonać dwa plakaty. Jeden miał być w postaci dłoni, które wskazywały "dobre słowa", a drugi w postaci stóp ukazujący "dobre uczynki".
Wyjazd był udany i obfitujący w niezapomniane przeżycia, co uczestnicy z pewnością mogą potwierdzić. Czekamy na kolejne spotkanie, które jest już za rok. Relacjonowała Marlena Zawiślak. Galeria.