Pielgrzymka na "Górę Przemienienia" i pokłon "Madonnie z Puszczy"...

W dniu 24 maja 2017 uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie oraz do Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich. W pielgrzymce brało udział 110 osób: kapłani- ks. mgr Krzysztof Szkarłat i ks. mgr Grzegorz Kozioł, opiekunowie: mgr Kamila Myszkowska i mgr Maria Warzecha, rodzice i dzieci pierwszokomunijne.
„Biali Pielgrzymi” rozpoczęli pielgrzymowanie o godzinie 8.00 rano na parkingu przy Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej. Najpierw udaliśmy się do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, gdzie zostaliśmy powitani przez ks. Pawła. Na początku wysłuchaliśmy historii Cudownego Obrazu, który ukazuje moment Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor według relacji Ewangelisty św. Mateusza. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, podczas której dzieci wysłuchały interesujących interpretacji do poszczególnych części mszy świętej. Po zakończonej Eucharystii był czas na pamiątkowe zdjęcia.

Później udaliśmy się do parafii na terenie prastarej Puszczy Sandomierskiej gdzie leży wieś Ostrowy Tuszowskie. Znajduje się tam Sanktuarium Madonny z Puszczy, w którym to NMP odbiera cześć jako patronka leśników. W Sanktuarium tym uczestniczyliśmy w nabożeństwie majowym oraz wysłuchaliśmy historii Cudownego Obrazu, którą przedstawił wikariusz ks. Sławomir. Po zakończonym nabożeństwie poszliśmy do cudownego źródełka, gdzie czerpana jest woda na choroby oczu. W Sanktuarium tym odnotowano wiele cudów i łask, o czym świadczą liczne wota.
O Matce Bożej z Ostrowów pisał ks. Jan Twardowski: "... Madonno z Puszczy z Ostrowów Tuszowskich, Tarnowa bliska pachnąca świerkami cała w wiewiórkach módl się za nami...".
Dziękujemy Bogu za dar radosnego i bezpiecznego pielgrzymowania oraz wspólną modlitwę.
Relację przygotowała Agata Wiatr - Nawracaj. Galeria fot. Monika Mikrut.