Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka...

W piątek 19. maja br. o godz. 1400 była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja​ Jeża, podczas której poświęcił sztandar Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej, a później odbyło się sympozjum naukowe w ramach VII. Dni Stanisławowskich poświęcone wybitnym absolwentom jodłowskiego liceum.
Msza św. zgromadziła liczne grono księży absolwentów jodłowskiego liceum. Po wygłoszonym kazaniu przez ks. Bpa Andrzeja Jeża o współczesnym patriotyzmie i jego rozumieniu nastąpił akt poświęcenia sztandaru następnie przekazanie go Liceum Ogólnokształcącemu im. Bartosza Głowackiego przez Izbę Rzemieślniczą i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie.

W czasie Mszy​ św. modlili się z nami: Przedstawiciele parlamentarzystów, Małgorzata Rauch – Kurator Podkarpacki oraz przedstawiciele oświaty dyrektorzy szkół, środowisk nauczycielskich, pracownicy szkolnictwa. Przedstawiciele reprezentujący Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego, a wraz nim Radni Powiatu Dębickiego i pracownicy Starostwa. Andrzej Kuta – Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie oraz przedstawiciele Izby i szkół prowadzonych przez Izbę, Cech rzemiosł Różnych. Przedstawiciele szkolnictwa wyższego, burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący, sołtysi, przedstawiciele służb mundurowych, dzieci, młodzież, rodzice, parafianie i pielgrzymi.
Po zakończeniu liturgii uczestnicy uroczystości przeszli do sali audiowizualnej mieszczącej się w podziemiu kościoła, gdzie odbyło się Sympozjum naukowe pt.

„Wpływ Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej na kształtowanie umysłów i postaw patriotyczno - religijnych młodzieży". Swoje przedłożenia przedstawili następujący prelegenci:
Ks. dr Julian Kapłon: Historia Liceum Ogólnokształcącego w Jodłowej.
Mgr Krystyna Salach: Wspomnienia byłej dyrektor, nauczycielki i uczennicy LO w Jodłowej.
Dr Leszek Mikrut, UMCS: Wspomnienia rodziny i bliskich prelegenta.
Katarzyna Machowska, studentka KUL: Przykłady absolwentów, którzy wywarli wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych i chrześcijańskich wśród społeczeństwa jodłowskiego.
Na koniec głos zabrał Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie, mgr Andrzej Kuta ukazując Perspektywy rozwoju Szkół Izby Rzemieślniczej.
Na cześć artystyczną złożyły się inscenizacja fragmentów „Wesela" Stanisława

Wyspiańskiego w wykonaniu uczniów LO im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej oraz występ zespołu tanecznego "Mali Jodłowianie". Dziękujemy rodzicom uczniów LO w Jodłowej za ufundowanie głośników do nowopowstałej sali audiowizualnej w przyziemiu Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Podczas uroczystości fotografował Jakub Rybka jego prace można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.