"Witaj majowa jutrzenko..."

3 maja 2017 roku w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej świętowaliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość, w której wzięli udział duchowni, przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy, pracownicy i uczniowie jodłowskich szkół, a także mieszkańcy naszej miejscowości, rozpoczęła się montażem słowno - muzycznym pod hasłem "Witaj majowa jutrzenko..." w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów z Zespołu Szkół Nr 1 w Jodłowej.
Następnie zgromadzeni uczestniczyli w Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Zenon Tomasiak. Po jej zakończeniu wszyscy przeszli pod Pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie, po odśpiewaniu hymnu państwowego, złożono wiązanki kwiatów.
Na zakończenie obchodów okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Jodłowa, Robert Mucha. Galeria fot. Jakub Rybka.