Hołd Jezusowi

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest ona litur­gicznym wspomnieniem wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół składa hołd Chrystusowi Królowi wjeżdżającemu do swego miasta. W czasie poświęcania palm i procesji z palmami rozbrzmiewa radosne Hosanna, zaś w czasie Mszy św. odczytuje się opis Męki Pana. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje na męczeńską śmierć Zbawiciela.
Charakterystycznym obrzędem tego dnia w naszej parafii była procesja z palmami. Przeżywamy ją w czasie głównej Mszy św.w kościele parafialnym i w kaplicach dojazdowych. Udział w procesji z palmamijest znakiem gotowości do pójścia za Chrystusem aż na Golgotę.

Po Mszy świętej odbył się konkurs na palm.
W Jodłowej: w kategorii "najwyższa palma" 1. miejsce DSM, 2. miejsce Roksana Czchara. W kategorii "najpiękniej przystrojona palna" 1. miejsce Oliwia Nalepka, Jakub Nalepka, Bartek i Emilia Studniadrz, 2. miejsce Wiktoria Baran, Karol Nawracaj, Aleksandra Baran, 3. miejsce szymon Nalepka, Sara Zygmunt, Tomasza Szydłowski, Paweł Stanula-Kaczka, Natalia Podrazik, Szymon Zioło. Zobacz galerię z Jodłowej

DębowaW Dębowej: 1. miejsce Dominika Podraza, Magdalena Baran, 2. miejsce Szymon Świędrych, Olga Bałucka, 3. miejsce Kamil Teczek, Iwona Styrna. Zobacz galerię z Dębowej.

WisowaW Wisowej: 1. miejsce Barbara, Justyna Kos, 2. miejsce Emilia Marcisz, Dawid Bułat, 3. miejsce Faustyna Dzierwa. Zobacz galerię z Wisowej