Katolicka działalność dziennikarska

Przedstawicielki Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z naszej parafii wzięły udział, 11 marca br. w warsztatach medialnych. Istotę spotkania zawarł ks. dr hab. Józef Kloch w referacie "Dziennikarstwo obywatelskie nowym wymiarem realizowania nakazu: Idźcie i głoście".
Zajęcia zostały zorganizowane przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej we współpracy z Diecezjalnym Radiem RDN Malopolska i RDN Nowy Sącz oraz Tarnowską edycją Gościa Niedzielnego.
Ks. dr Jan Bartoszek asystent Kościelny Akcji Katolickiej zachęcał do aktywności w mediach i komunikacji na stronie internetowej poszczególnych parafii czy też poprzez profil na Facebooku. Podkreślając jak ważne jest przekazanie innym dobrych wiadomości.

Uczestnicy warsztatów, a było ich prawie 130 osób mogli też dowiedzieć się o zasadach prawnych obowiązujących w mediach, a przedstawił je ks. Zbigniew Wielgosz.
Ks. Bp Andrzej Jeż, Biskup Tarnowski w swoim wystąpieniu zachęcał do promowania Kościoła poprzez media. Podkreślał jak ważne jest pisanie relacji z wydarzeń religijnych.
Ponadto były spotkania z Dorotą Kuna z RDN Małopolska i fotografem Kamilem Bankowskim oraz osobami, które w sposób profesjonalny prowadzą działalność dziennikarską. Zobacz galerię.