Spotkanie młodzieży w Borzęcinie

W piątek 24 lutego w parafii Borzęcin odbyło się Dekanalne spotkanie Młodzieży. Dekanalny Duszpasterz Młodzieży ks. Marek Augustyn zorganizował spotkanie młodych, którego celem było przypomnienie orędzia Papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas spotkania parafie z dekanatu Szczepanów pokazały prezentacje i krótkie podsumowanie dotyczące pielgrzymów, których gościli podczas wakacji.
Po prezentacjach odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Kozioł.

Wspomniał on słowa Papieża skierowane do młodych: Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat po to, aby wegetować, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi. Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Kanapa – jak te, które są teraz, nowoczesne, łącznie z masażami usypiającymi – które gwarantują godziny spokoju, żeby nas przenieść w świat gier wideo i spędzania wielu godzin przed komputerem. Kanapa na wszelkie typy bólu i strachu. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”. Zachęcał też młodych aby w tym czasie kiedy wydaje się, że "zadanie zostało wykonane", nie spoczęli na wygodnej kanapie ale żeby głęboko zaangażowali się w życie parafii.
Po Mszy Świętej adorację poprowadził ks. Marek Augustyn. Warto tutaj wspomnieć, że w całości oprawę muzyczną przygotował zespół z Jodłowej. To oni swoim pięknym śpiewem stworzyli niepowtarzalny klimat modlitewny.
Zaraz po nabożeństwie w kościele młodzież z Jodłowej miała okazję spotkać się z rówieśnikami z Borzęcina w salce domu katechetycznego. Zobacz galerię fot. Jakub Rybka