Cześć dla Niepokalanej

Dzień, w którym świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest w sposób wyjątkowy przeżywany w Dębowej. 10 grudnia br. o godz. 11-ej w tamtejszej kaplicy mieszkańcy zgromadzili się, aby podczas uroczystej Mszy Świętej duchowo spotkać się z Maryją, która jako poczęta bez grzechu i pełna łaski, pomaga wiernym walczyć z grzechem.
Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Grzegorz Nowak, proboszcz parafii Maszkienice. W swoim słowie, skierowanym do wiernych opowiadał o głębokiej relacji ludzi do Maryi, która jest dla nas wspaniałą Matką. Jako nasza najlepsza Orędowniczka i pomoc w wielorakich potrzebach winniśmy przez wdzięczność i wiarę być strażnikami tego, co dawała nam przez wieki Tradycja. To dzięki niej ludzie mieli głębszą więź z Bogiem, bo rytm pracy człowieka, był połączony z modlitwą i pamięcią o Maryi, której obecność przypominał chociażby dzwon wołający w południe do modlitwy Anioł Pański.
Msza odpustowa i modlitwa słowami litanii loretańskiej były dobrą okazją, aby pośród codziennej pracy zwrócić swój wzrok po raz kolejny na Pana Boga i by przypomnieć sobie, że to od Niego przychodzi wszelka pomoc.galeria