Oczyszczenie, by uzyskać świętość...

W kościele sanktuaryjnym o godz. 930 Mszą św. rozpoczęło się doroczne spotkanie członków Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca. Do naszej parafii w raz z opiekunami przybyły wspólnoty z Tarnowa - Katedry, Tarnowa - Miłosierdzia Bożego, Tarnowa - Mościc, Koszyc Wielkich, Zalasowej, Woli Rzędzińskiej, Szynwałdu, Skrzyszowa, Radgoszczy, Słopnic.
Liturgii Przewodniczył ks. Bp Stanisław Salaterski, on też wygłosił kazanie zachęcające do modlitwy w intencji dusz czyśćcowych.
Były też referaty i okolicznościowe przemówienia wygłoszone przez ks. dra Marka Łabuza, diecezjalnego moderatora ADPC i siostry Anny Czajkowskiej ze Zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.
Z naszej parafii 45 osób należy do ADPC i zadeklarowało modlitwę w intencji cierpiących w czyśćcu. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w każdy poniedziałek pół godziny przed wieczorną Mszą św. Dowiedz się więcej.
Zobacz galerię.