W odwiedzinach u ks. Fabiana

Dnia 21 września 2016 roku, klerycy z naszej parafii Andrzej i Łukasz odwiedzili naszego rodaka, ks. Fabiana Grębskiego na jego nowej placówce parafialnej w Starym Wiśniczu. Oto ich relacja:
Wyjechaliśmy z Jodłowej w piękne, słoneczne popołudnie. Do ks. Fabiana dotarliśmy ok. godziny 1600. Od razu zostaliśmy bardzo ciepło i wesoło przywitani na progu plebanii. Następnie przez półtorej godziny z księdzem Fabianem, w jego mieszkaniu, prowadziliśmy bardzo interesujące i wartościowe rozmowy teologiczno-pastoralne. Do naszej dysputy dołączył również tamtejszy kleryk Michał, z którym dobrze się znamy z Seminarium.
O godz. 1730 udaliśmy się do kościoła parafialnego w Starym Wiśniczu, aby przez modlitwę przygotować się do Mszy Świętej, która była odprawiana przez tamtejszego proboszcza ks. Ryszarda o godzinie 1800. Po Mszy Świętej wzięliśmy udział w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

Gdy wyszliśmy z kościoła po skończonym nabożeństwie, zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć z ks. Fabianem.
Ks. Fabian jest bardzo zadowolony z nowej parafii i powierzonych mu funkcji i zadań. Ciesząc się z nowej parafii oczywiście nie zapomina o naszej jodłowskiej parafii, o której często wspominał w rozmowie i kazał nam przekazać serdeczne pozdrowienia dla całej wspólnoty parafialnej, które też przekazujemy.
Wyjazd był jak najbardziej udany i pełen wrażeń. Szczęśliwi i weseli wróciliśmy późnym wieczorem do swoich domów.

Autor tekstu: Łukasz Koznecki. fotografowali: Łukasz Koznecki, Andrzej Janiga, Michał Duch.