Matko Bolesna, módl się za nami!

Dnia 18 września br. był obchodzony w naszej parafii odpust ku czci MB Bolesnej. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się przez odprawianie Nowenny do Siedmiu boleści Matki Bożej. Uroczysta suma została odprawiona w zabytkowym kościele pw. św. Stanisława BM, o godzinie 11-ej, przez o. Roberta z Żytomierza na Ukrainie. Ojciec Robert należy do zakonu bernardynów. Przybył do naszej parafii, aby ukazać, jaką rolę w odradzającym się Kościele ukraińskim odgrywała Maryja czczona przez wiernych w czasie prześladowań przez komunistów w XX w. Modliliśmy się również o pokój dla Narodu Ukraińskiego i swoimi ofiarami wspieraliśmy nowopowstałą prowincję ojców bernardynów na Ukrainie. Galeria (fot. ks. Grzegorz).