Pachnie na stole – świeży chleb...

W niedzielę 21 sierpnia br. o godz. 11-ej w Sanktuarium Dzieciątka Jezus odbyła się modlitewno-religijna część Dożynek Gminnych w Jodłowej. Podczas uroczystej Mszy św. dziękczynnej wraz z gospodarzem dożynek, Wójtem Robertem Muchą, modlili się parlamentarzyści, Poseł RP Jan Warzecha, Starosta Dębicki Andrzej Reguła, Burmistrzowie, Wójtowie, Sołtysi, przedstawiciele Służb Mundurowych, Radni oraz mieszkańcy gminy, pielgrzymi i goście.
Tegoroczne wieńce zostały przygotowane przez sołectwa z Dębowej, Dęborzyna, Dzwonowej, Dzwonowej - Koło Gospodyń, Jodłowej Dolnej, Jodłowej Górnej, Wisowej, Zagórza.
Mszy św. przewodniczył Proboszcz Sanktuarium, ks. dr Zenon Tomasiak. W kazaniu nawiązał do symboliki chleba i szacunku dla pracy rolnika, apelował też, aby szanować pożywienie, zwłaszcza to niewykorzystywane podczas konsumpcji.
Po zakończeniu Mszy św. korowód dożynkowy przeszedł na plac obok Zespołu Szkół w Jodłowej, gdzie nastąpiła prezentacja wieńców i prezentacja tegorocznego chleba. Galeria (fot. Jakub Rybka).