Rowerem do sanktuarium...

Do przeczyckiego sanktuarium w dniu modlitw o powołania tj. czwartek 18. sierpnia br. z Jodłowej wyruszyła rowerowa pielgrzymka. Brało w niej udział 53 cyklistów, a wśród nich byli kapłani z naszej parafii, klerycy, przedstawiciele LSO i DSM. Uroczysta Msza św. była pod przewodnictwem ojca kapucyna z eremu w Zagórzu.
Do Przeczycy przybyli ministranci i lektorzy wraz z opiekunami z Lubczy, Siedlisk Bogusz, Jodłowej Górnej, Grudnej Górnej, Brzostku.
Po uroczystej liturgii odbyły się rozgrywki piłki nożnej, nie zabrakło dań z grilla i pysznych lodów.
W czasie przejazdu nie zabrakło emocji i dziurawych dętek. Wszystko dobrze się skończyło dzięki dobremu przygotowaniu do wyprawy i wzorowej trosce opiekunów. Trochę gorzej poszły rozgrywki naszym drużynom. Powodem był brak podstawowej kadry w składach obydwu drużyn. Zwycięzcom gratulujemy. Zob. galerię.