"Reanimacja Serca" czyli Dębowiec 2016

W dniach 27-30 czerwca 2016 odbyło się XXIX Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu pod hasłem "Reanimacja serca", na którym była obecna młodzież z naszej parafii pod opieką ks. mgra Krzysztofa Szkarłata oraz koleżanki Katarzyny Kos.
Jak co roku frekwencja była bardzo wysoka. Przy Bazylice Mniejszej Matki Bożej Płaczącej z La Salette zgromadziło się ok. 2000 młodych ludzi. Wraz z kolegami z Jodłowej Górnej oraz z Tarnowa spędzaliśmy czas na konferencjach, zabawie oraz modlitwie. Towarzyszyły nam też siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa, s. Floriana i s. Paulina. Obecny był z nami ks. Piotr Wawrzyniak.

Program tegorocznego Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych był bardzo zróżnicowany: rozpoczęliśmy od świadectwa nawrócenia rapera Piotra Kowalczyka („TAU”) i koncertu jego kolegów - Bęsia i DJ Yonasa („Rymcerze”). Kolejny dzień upłynął na konferencji, którą poprowadził nawrócony punkrockowiec Andrzej Sowa („Kogut”). Opowiedział o swoich uzależnieniach, które doprowadziły go niemal 9 razy do śmierci.
Drugi dzień był czasem pokuty. Nabożeństwo pojednania poprowadził ks. Marcin Sitek MS. Jego słowa bardzo dobrze przygotowały uczestników do przyjęcia sakramentu pokuty przed wieczorną Mszą Świętą. Dzień zakończył się wieczorem uwielbienia, podczas, którego przygrywała TFP (Tymczasowa Formacja Prowizoryczna), czyli zespół powstały specjalnie z racji spotkań w Dębowcu.
Przed ostatni dzień minął na wysłuchaniu ks. Michała Olszewskiego SCJ - byłego egzorcysty, który opowiedział nam o kerygmacie opierając się na logo Roku Miłosierdzia. W samo południe wszyscy modliliśmy się na Mszy świętej.  Po południu swoje słowa skierowała do nas s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. W piękny sposób wytłumaczyła nam, co przedstawiają poszczególne gesty Jezusa na obrazie „Jezu ufam Tobie”. Tego dnia odbyło się też spotkanie w grupach, na którym dyskutowaliśmy o miłosierdziu. W godzinach wieczornych wspólnie z gośćmi z Jodłowej, którzy przyjechali do nas z ks. Łukaszem i ks. Fabianem bawiliśmy się w rytmie reggae razem z zespołem BETHEL.
Ostatni dzień pobytu w Dębowcu to przede wszystkim świadectwo cudownie uzdrowionej Weroniki oraz Msza Święta, podczas której swoje słowo skierował do nas ks. Andrzej Zagórski MS. Na pożegnanie organizatorzy zaprosili IMPERATEAM - Wodzirejów Brzeskich. Nie obyło się bez takich tańców jak „Belgijka”, „Stasiu” czy „Makarena”. Nie zapominając o bardzo ważnym dla Polski meczu, stworzyliśmy ogromną biało - czerwoną flagę z balonów i tańczyliśmy do utworu Euro 2016. Tegoroczne MSSM było wspaniałym przeżyciem. Był czas zarówno na modlitwę jak i na zabawę. Już mamy chętnych na wyjazd za rok. Relację napisała Marlena Zawiślak, zobacz galerię.