ŚDM już za rok...

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku, ale mało kto wie, że tydzień wcześniej, w dniach 20-25 lipca 2016 roku, na terenie całej Polski, odbędą się "Dni w Diecezjach". Do diecezji tarnowskiej przybędzie według wstępnych wyliczeń organizatorów ponad 10 tysięcy młodych z całego świata, co daje od 40 do 50 osób w każdej parafii.
W każdej parafii według przyjętych ustaleń organizatorów będą odpowiedzialne za to przedsięwzięcie osoby, których zadaniem będzie przygotowanie parafii na przyjęcie gości zza granicy do swoich domów. Zajmą się również organizacją czasu pielgrzymów, zapewnieniem im „atrakcji” duchowych i kulturalnych w czasie tzw. Tygodnia misyjnego. Animatorkami parafialnymi (tak nazywają się osoby odpowiedzialne za ŚDM w parafii) zostały: Sylwia Koznecka i Katarzyna Kos.

Od marca do czerwca tego roku Kasia i Sylwia brały udział w szkoleniach animatorów okręgu dębickiego, które były prowadzone przy Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Animatorki zdobyły wiedzę niezbędną na temat ŚDM i organizacji tygodnia wyżej wspomnianego w naszej parafii. Sylwia jest odpowiedzialna za logistykę, a Kasia za rozpowszechnianie niezbędnych informacji i kontakty z mediami. Miały one przyjemność zasmakowania już mieszkania u rodzin, podczas obowiązkowego dla nich Synaju w Tarnowie w kwietniu, uczestniczyły również w Synaju w Bochni. Nasze animatorki razem z grupą GPS mają już na swoim koncie pewien, mały sukces, a jest nim zdobycie drugiego miejsca w konkursie fotograficznym. Konkurs był okręgowy i polegał na przedstawieniu gotowości i sposobu oczekiwania parafii ŚDM. Parafia Jodłowa zajęła 2 miejsce i została doceniona za kreatywność. Fotografem był Artur Berek- za co mu dziękujemy! Zdjęcie można zobaczyć w galerii.
Czekamy, więc z niecierpliwością na ŚDM 2016. Sylwii i Katarzynie życzymy dalszych sukcesów jak również polecajmy je w modlitwie Dzieciątku Jezus- aby naszą parafię za rok poprowadziły jak najlepiej razem z grupą GPS!