Dzień wspólnoty w Krościenku

W dniu 11 kwietnia 2015 r., uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystym Spotkaniu Szkół im. Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w Krościenku nad Dunajcem. Uroczystości przewodniczył moderator Ruchu Światło-Życie w Polsce - biskup Adam Wodarczyk.
6 szkół uczestniczących w spotkaniu przygotowało prezentacje multimedialne związane z miejscami życia i działalnością ks. F. Blachnickiego, które posłużyły tworzeniu mapy - szlaku Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Tematyka prezentacji Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej była związana z Katowicami i Niepokalanowem.

Przygotowali ją uczniowie klasy VI pod nadzorem pani mgr Marii Serwatki – przy współpracy z  wychowawcą klasy mgr Marią Warzechą oraz z polonistkami: mgr Jolantą Głaz i panią Ewą Stawarz. Osoba prowadzącą prezentację - narratorem – była uczennica klasy VI – Natalia Nowak. Prezentację wzbogaciły cytaty, które odczytywał uczeń klasy III Patryk Mikrut. Prezentację wzbogaciły również okolicznościowe zdjęcia i ciekawe animacje. Słowną część naszego wystąpienia wzbogaciła piosenka „Droga do nieba”, która stała się „przebojem dnia”. Słowa tej piosenki są autorstwa pani Ewy Stawarz. Muzykę skomponowała pani mgr Lena Goleń, która również nagrała na płytę podkład muzyczny do piosenki. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się w fartuszkach szkolnych.
Kulminacyjnym punktem spotkania była uroczysta msza św. w dolnej kaplicy kościoła pod wezwaniem Dobrego Pasterza, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Adam Wodarczyk. Celebrowali ją jeszcze 4 księża; m.in. ks. Krzysztof Szkarłat - katecheta i wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Jodłowej. Podczas uroczystości wartę honorową przy grobie ks. F. Blachnickiego pełnił m.in. poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej. W liturgii słowa modlitwy wiernych odczytał uczeń klasy II Konrad Wiatr i wicedyrektor ZS Nr 1mgr Barbara Kapłon. Po zakończonej mszy św. wszyscy uczestniczyli w modlitwie przy grobie ks. F. Blachnickiego.
Po uroczystościach w kościele uczestnicy spotkania udali się na wspólny obiad. Po posiłku zwiedzili Kopią Górkę – miejsce spotkań oazowych i kaplicę – ufundowane przez ks. Blachnickiego. galeria