Jodłowianie na Spotkaniu Młodych w Pradze

W dniach od 29 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r. przedstawiciele naszej parafii wzięli udział w europejskim spotkaniu młodych w Pradze organizowanej przez wspólnotę z Taizé. Dołączyli do około 30 tysięcy młodych ludzi różnych wyznań z całej Europy i spoza niej w poszukiwaniu głębszego rozumienia wiary i życia Kościoła. Dodatkowo mieli możliwość zwiedzania pięknej i zabytkowej Pragi.
   W grupach dyskusyjnych mogli zapoznać się z tradycjami innych narodowości i ich podejściem do religii. Jak się okazało, młodzi ludzie są bardzo zaangażowani w rozwój swojej wiary, o czym może świadczyć ich zapał w tworzeniu tego spotkania. Również ciekawym doświadczeniem było porozumiewanie się w języku angielskim, a np. modlitwa „Ojcze nasz” była odmawiana w językach narodowych. Wzbudzało to wzruszenie, gdy różni ludzie, z różnych stron, z różną historią i kulturą wierzą w tego samego Boga. Szczególnym wydarzeniem było nawiedzenie sanktuarium Praskiego Jezulatko, którego kopię czcimy w naszym sanktuarium w Jodłowej. Tak, więc wyruszyliśmy z Sanktuarium Dzieciątka Jezus, do Sanktuarium Bożej Dzieciny.
   Uczestnicy spotkania z uśmiechami na twarzach wrócili do swoich domów, z wieloma wspomnieniami. Wyznają, że już nie mogą się doczekać następnego spotkania, które odbędzie się w Walencji w Hiszpanii.
                                                                                                        Mirosław, Florian, Felicyta i kl. Fabian Grębscy

DSCN0337.JPGdsc.jpgDSCN0412.JPGDSC_0292.JPG