" Ma toto ti amolenge" - usłysz płacz dzieci

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 11-ej zostali w sposób uroczysty posłani kolędnicy misyjni. Po liturgii pobłogosławił im ks. prof. Bogdan Stanaszek z UPJPII w Krakowie. Kolędnicy misyjni będą przemierzać drogami naszej wioski, by dzielić się radością z pamiątki narodzin Zbawcy świata.
Kolędnicy przychodzą do naszych domów po to, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, a wielu jeszcze Go nie zna i za uświadamianie, że „wiele jest serc, które czekają na Ewangelię", winniśmy być im wdzięczni.
Przyjmijmy ich z miłością, doceńmy przygotowaną przez nich scen­kę, w której występują zarówno postaci z szopki, jak i przedstawiciele tych dzieci, którym pospieszymy z materialną pomocą. Dlatego pamiątkę, którą jest globus, potraktujmy jako symbol wdzięczności od dzieci, które będą się cieszyć z naszej pomocy i dziękować Bogu za naszą wiarę. zobacz galerię