Rio w Tarnowie

Duchowe przygotowanie do ŚMD w 2016 roku- czas zacząć!

Członkowie grupy GPS z Jodłowej wzięli udział w Diecezjalnym Spotkaniu Rio w Tarnowie. Celem spotkania było duchowe umocnienie i przygotowanie przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Może wydawać się, że do tego wydarzenia jeszcze sporo czasu, a jednak czas nie stoi w miejscu, więc aby dobrze przygotować się na tak ważną uroczystość trzeba już dziś dołożyć wszelkich starań samodoskonalenia duchowego.
Spotkanie odbyło się w Tarnowie, w parafii Miłosierdzia Bożego. Hasłem przewodnim tego spotkania były słowa pp. Franciszka, wypowiedziane w czasie Mszy Świętej na zakończenie ŚDM Rio 2013: "Idźcie, bez lęku, aby służyć". Zdarzenie rozpoczęło się o 20:00, zgodnie z programem było: zawiązanie wspólnoty, katecheza, uwielbienie Najświętszego Sakramentu i na zakończenie Eucharystia.

Oczywiście nikt nie był głodny, ponieważ organizatorzy zapewnili uczestnikom spotkania małe, co nieco w postaci drożdżówek i herbaty. Młodzież z Jodłowej przywitała i zamieniła kilka słów z ks. Piotrem Wawrzyniakiem.
Uważam, że czas poświęcony na spotkanie nie był zmarnowany. Wszyscy uczestnicy tryskali energią i radością pomimo tak późnej pory. Był to czas zarówno modlitwy, jak również pewnej egzystencji nad swoim życiem przy okazji końca adwentu. Było to świetne doświadczenie, wszyscy wracaliśmy do domów pełni radości i ze szczerymi uśmiechami na twarzy.
                                                                                                                                                     Katarzyna Kos

DSC01510.JPGDSC01515.JPGDSC01513.JPG