Noc Świętych

Przedstawiciele Grupy Młodzieżowej GPS wraz z ks. Krzysztofem, dnia 31. października, udali się do Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie na „III. Noc Świętych” - czuwanie modlitewne, które ma być odpowiedzią na Halloween. Tegoroczna Noc Świętych poświęcona była czterem postaciom: św. Teresie od Dzieciątka Jezus, św. Teresie z Avili, św. o. Pio i św. Maksymilianowi Kolbemu.
Spotkanie rozpoczęło uroczyste wniesienie relikwii Świętych przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ucharakteryzowanych na poszczególne postacie oraz poznanie krótkiej biografii ich życia. Następnie razem z obecnymi wśród nas Świętymi czuwaliśmy przy Panu Jezusie, śpiewaliśmy pieśni i modliliśmy się. III. Noc Świętych zakończyło przyjęcie Komunii Świętej.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania zeszliśmy do podziemi kościoła, gdzie znajduje się salka Grupy Młodzieżowej. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, poczęstowano nas ciepłą herbatą i ciastkami. Ogromną niespodzianką dla nas była wizyta ks. Piotra Wawrzyniaka, który obecnie posługuje w tamtejszej parafii. Długo wspominaliśmy razem przeżyte chwile. Czas biegł szybko i musieliśmy wracać do Jodłowej. Po podziękowaniach i pożegnaniach z gospodarzami wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był niezapomniany wyjazd i wielkie przeżycie duchowe. Czekamy na kolejną  IV. Noc Świętych. Relacjonowała Marlena Zawiślak galeria