Europejskie Spotkanie Młodych 29.XII.2014r. - 02.1.2015 r. w Pradze!

Europejskie Spotkania Młodych są etapami Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, którą animuje Wspólnota z Taize. Spotkanie w Rzymie, to zaproszenie, by iść do źródeł wiary i przygotować drogi pojednania. Będzie ono okazją do szukania odpowiedzi we wspólnocie chrześcijan z całej Europy-Jak być człowiekiem pokoju i zaufania?
Czas trwania spotkania.
Od poniedziałku 29 grudnia 2014 do piątku 2 stycznia 2015 r.

Program. Przyjęcie przez rodziny i wspólnoty chrześcijańskie w parafiach Pragi oraz w pobliskich
miejscowościach w regionie. Rano modlitwa w parafiach, po niej spotkanie w małych grupach. Codziennie w południe i wieczorem, wspólna modlitwa w bazylikach i kościołach w centrum miasta. Pożegnanie starego roku i powitanie nowego - modlitwa o pokój i „święto narodów".
Wiek. W spotkaniu mogą uczestniczyć ludzie młodzi w wieku od 17 do 35 lat. W drodze wyjątku przyjmuje się uczniów szkół średnich urodzonych w 1998r. (ukończone 16 lat), ale tylko w małych grupach z opiekunami (opiekun w wieku powyżej 21 lat na 2 młodych ­mężczyzna dla chłopców, kobieta dla dziewcząt, razem z nimi nocuje i uczestniczy w programie)
Zakwaterowanie. W warunkach pielgrzymkowych u rodzin i wspólnotach zakonnych w Pradze oraz w pobliskich miejscowościach, (niektórzy mogą być zakwaterowani w salach parafialnych czy szkolnych). Uczestnicy powinni być gotowi podzielić się na mniejsze grupy.
Koszty: 55 euro - pobierają bracia z Taize od każdego uczestnika za wyżywienie, bilety komunikacji w Pradze, przejazdy na miejscu, wynajęcie hal itp. plus koszt przejazdu ­
ok. 200 zł. - za przejazd do Pragi luksusowym autokarem, ubezpieczenie, opłaty drogowe, noclegi kierowców itp.
Spotkania przygotowujące do wyjazdu:
Lubcza - Dom Parafialny, II i IV piątek godz. 19.00. Obecność obowiązkowa !!!

Informacja:
Ks. mgr Marek Kuzak- Parafia NSPJ w Lubczy tel. 14 65 42 704; kom 601172 504
Zapisy przyjmowane są do 17 listopada!