Pielgrzymka do Wadowic i Kalwarii

Pielgrzymka zorganizowana przez Akcję Katolicką do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej wyruszyła do miejsc świętych 13. października. Grupa 30 osób, wraz z ks. Łukaszem odwiedziła rodzinne miasto Św. Jana Pawła II.
Zwiedzanie rozpoczęła wizyta w muzeum miejskim w Wadowicach, którego eksponaty przybliżyły nam wygląd miasta i czasy, w których żył św. Jan Paweł II. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św., celebrowanej przez ks. Łukasza, w bazylice mniejszej nieopodal domu papieża. Lepiej poznaliśmy miejsce gdzie Święty przyjął chrzest i zaczynał poznawać Pana Boga.

Po liturgii udaliśmy się do rodzinnego domu Jana Pawła II. Tam siostra zakonna, która nas oprowadzała, opierając się na zdjęciach, eksponatach, filmach i nagraniach zapoznała nas z życiem świętego papieża, począwszy od sali poświęconej Wadowicom i pierwszym krokom Karola Wojtyły w szkole, po pontyfikat, śmierć i salę, w której znajdowały się podziękowania i prośby do Jana Pawła II złożone przy jego grobie tuż po śmierci.
Była również okazja do skosztowania słynnych wadowickich kremówek. Po chwili wytchnienia udaliśmy się do Kalwarii. Pan przewodnik oprowadził nas po klasztorze zapoznając nas z jego historią. Widzieliśmy m.in.  pokój, w którym wypoczywał Jan Paweł II w trakcie wizyty  i oczywiście cudowny wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej. Mięliśmy też możliwość spaceru po Kalwaryjskich Dróżkach. Do Jodłowej wracaliśmy rozśpiewani, ale nie zabrakło też czasu na różaniec. Pielgrzymka była bardzo udana, a Akcja Katolicka planuje już kolejny wyjazd. Relacjonowała Marlena Zawiślak (fot.)