Zostały wyremontowane kapliczki wokół zabytkowego kościoła

Przeprowadzono pełną konserwację budowlano - techniczną i estetyczną kaplic południowej i wschodniej w ogrodzeniu drewnianego zabytkowego kościoła pw. św. Stanisława BM w Jodłowej. Zabezpieczono cegły i kamienie przed dalszą destrukcją na skutek niekorzystnego działania warunków atmosferycznych. Wzmocniono i ustabilizowano fundamenty kaplicy wschodniej. W kaplicy południowej odbudowano i zakonserwowano konstrukcję attyki. Uchroniono obydwa obiekty, którym groziło lokalne zawalenie i zniszczenie.
Walory artystyczne kaplic zostały właściwie wyeksponowane przez impregnację i pomalowanie drzwi i okien.

Kaplice będą pełniły pierwotną funkcję, podczas procesji eucharystycznych zostaną wykorzystane jako „stacje”.

Stan zachowania kaplicy południowej

Stan zachowania kapliczki wschodniej