XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj Światowy dzień Migranta i Uchodźcy, modlimy się również za osoby niesłyszące, dzisiaj też Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Pana Boga przepraszamy i wynagradzamy za grzechy przeciw trzeźwości. 

2. Jutro 25 września Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. O 17.30 Droga Betlejemska – poprowadzi ją wspólnota APDCC – jest to bowiem ostatni poniedziałek miesiąca, po niej Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. dr Józef Partyka , na zakończenie adoracja z błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy do modlitwy szczególnie rodziców, i tych, którzy w ostatnim roku przeżyli śmierć swoich bliskich.

3. W Liturgii Kościoła wspominamy: Św. Kosmę i Damiana, Św. Wincentego a Paulo, Św. Wacława, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i Św. Hieronima. Wszystkich jubilatów i solenizantów zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i składając najlepsze życzenia zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek rano nowenna do św. Antoniego. W środę różaniec o 17.30; o poprowadzenie prosimy DSM. Po Mszy Św. nowenna do MBNP. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.40 nowenna do Dzieciątka Jezus, o 18.00 Msza Święta zbiorowa w intencjach nowennowych. W piątek o 17.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po raz ostatni Msza św. wieczorna w zabytkowym Kościele z liturgią niedzielną, do świątyni wrócimy w kwietniu.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej diecezjalnej rozgłośni 3190 PLN. Dzisiaj zbiórka do puszek na katolickie uczelnie. Dziękujemy za waszą wrażliwość i wszelkie dobro oraz zrozumienie.

6. Spotkania duszpasterskie według ustalonego porządku. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Zachęcamy dziewczynki i chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów i DSM. Spotkanie dla chłopców w czwartek po Mszy Św. wieczornej, dziewczynki zapraszamy w sobotę na 9.00. 

7. 1 października przypada pierwsza niedziela miesiąca – to dzień adoracji a także początek miesiąca różańcowego, zaplanujmy sobie tak swoje obowiązki by dać Jezusowi trochę czasu. Proszę w ramach adoracji o poprowadzenie modlitwy różańcowej: po 7.00 róże p. Janiny Szynal, przed 9.00 DSM i przed 11.00 LSO, natomiast popołudniu modlitwa różańcowa będzie o 15.30. Serdecznie zapraszamy do gorącej modlitwy w kościele a także zachęcamy do rodzinnej modlitwy!

8. Od 2 października Msza św. wieczorna o będzie godzinie 17.00. 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła +Halina Dziedzic. (79 l.) 

10. W Zakrystii można nabyć kalendarze Rolników.

11. Kończy się nasza niedzielna Eucharystia. Ale nie kończy się świętowanie dnia Pańskiego. Przeżyjmy dobrze  ten święty czas! Niech to będzie dzień radości, odpoczynku i solidarności z bliźnimi.  Wszystkim życzymy dużo łask Bożych i błogosławieństwa.