XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 28 niedziela zwykła. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce  obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy sięw modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Prośmy o pokój serca, polecajmy nasze rodziny i cała naszą Ojczyznę. Ofiarami do puszek wspieramu funadcję "Dzieło Trzeciego Tysiąclecia".

2. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym Sanktuarium codziennie o 17.00, w sobotę o 9.00 a w niedzielę o 15.30. W kaplicach dojazdowych wspólny różaniec 17.00 (oprócz środy w Wisowej, piątku w Dębowej i niedzieli). Zachęcamy do modlitwy także w domach rodzinnych.

3. We wtorek rano po Mszy Św. nowenna do św. Antoniego. W czwartek całodzienna adoracja o 8.00 różaniec o nowe powołania i za kapłanów.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele gospodarcze naszej parafii. Zgodnie z zapowiedzią podczas Mszy Świętych podajemy informacje, o naszych wydatkach i złożonych ofiarach. Zgodnie z zaleceniami zapisanymi w dekrecie powizytacyjnym, rozpoczęliśmy modernizację kuchni i pomieszczeń gospodarczych na plebanii.  Dziękujemy parafianom za ofiarność i zrozumienie.

5. Pragniemy poinformować, ża ostatni rachunek za śmieci cmentarne opłacony w czerwcu wyniósł 14.450 zł. Bardzo prosimy o roztropne gospodarowanie odpadami, jeśli jest to możliwe wykorzystujmy używane ozdoby i znicze, to pozwoli nam zaoszczędzić, uczmy się razem roztropności i gospodarności. Pragniemy pinformować, że do dzisiaj nadal nie są złożone ofiary za wodę i śmieci: za trzy i więcej lat to 367 grobów, zaległości za 2 lata i rok dotyczą 386 grobów. Bardzo prosimy o zrozumienie u uregulowanie opłat w kancelarii, zakrystii lub przez opłatę na konto. (proszę pamiętać o końcowym nunarze 0004). Opłata dotyczy roku kalendarzowego niezależnie od czasu wpłaty tzn. od 1 stycznia do 31 grudnia każdego roku od 2014 roku było to 20 zł na rok od 2024 30 zł na rok.

6. W następną niedzielę swoimi ofiarami na tacę wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

7. Świadectwem naszej wiary w życie wieczne i w tajemnicę „Świętych Obcowania” jest modlitwa za bliskich zmarłych. W Zakrystii i na stojaku z prasą katolicką znajdują się kartki na wypominki. Można je składać u kapłanów. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.

8. Prowadzenie rozważań różańcowych w tym tygodniu:
poniedziałek– APDC

wtorek – grupa modlitewna św. Andrzeja Boboli,
środa – Akcja Katolicka,
czwartek – uczniowie klas 8,
piątek – LSO ,
sobota – Róża św. Agaty  p. Marii Jantas.

9. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską; w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek św. Łukasza Ewangelistę – to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia i pocztowców; w sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszkę – to narodowy dzień pamięci Duchownych Niezłomnych;, wszystkich jubilatów i solenizantów zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i składając najlepsze życzenia zapraszamy do wspólnej modlitwy, niech Dziecię Jezus błogosławi.

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Rzym-Kat p.w. św. Stanisława  w Jodłowej wraz ze Szkolnym Zespołem Caritas przy Szkole Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej uzyskał dofinansowanie na realizację zadania pt.,,Senior wie - Junior się dowie". W ramach konkursu na mini granty dla członków Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas realizowany z programu ,,Na codziennie zakupy".
W związku z tym wydarzeniem zostaną zorganizowane dwa spotkania które mają na celu przybliżyć historię i ciekawe wydarzenia z życia  Jodłowej. Wiedza ta jest wartością bezwzględną ponieważ nie można znaleźć jej w książkach a jedynie usłyszeć od osób, które tę mądrość posiadają i chcą przekazać młodszemu pokoleniu. Bo ,,nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, ale żeby go coś  naprawdę zajmowalo". Istotą tego zadania jest też budowanie  relacji między pokoleniowych, których teraz bardzo brakuje. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców naszej Parafii do wspólnego dialogu i liczymy na Waszą obecność.

Spotkania odbą się w dolnym Kościele
pierwsze: w sobotę 12 października o godzinie 10.00;
drugie w sobotę 26 października o godzinie 9.45 i będzie połączone z "Balem Świętych dzieci" podsumowującym tegoroczne nabożeństwa różańcowe.