• Bez kategorii
  • Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2021r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W pobożności ludowej nosi nazwę Matki Bożej Zielnej. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
    2. Dziś przypada również święto Wojska Polskiego, ustanowione już w wolnej Polsce dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
    3. Decyzją księdza Biskupa Ordynariusza od wczorajszego dnia obowiązki proboszcza w naszej Parafii podjął ks. Piotr Adamczyk. O godzinie 11.00 będzie uroczystość instalacji. Otoczmy modlitwą osobę księdza proboszcza.
    4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy św.: Jacka, św. Bernarda i św. papieża Piusa X. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia
    5. We wtorek 17 sierpnia wyrusza XXXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Na Jasną Górę. Codziennie będzie możliwość łączenia się z pielgrzymami w czasie wieczornego Apelu o godz. 20:30 na falach radia RDN oraz na kanale PPT na platformie You Tube. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania za pomocą aplikacji „aPPT” w której umieszczone zostały materiały na każdy dzień pielgrzymki. W naszej Parafii będziemy w szczególny sposób łączyć się z Pielgrzymami w czasie wieczornych Mszy świętych o godz. 18:00.
    6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy. Wyjątkowo w tym roku wyruszymy na nią we środę 18  sierpnia o godzinie 16:00 z parkingu przy sanktuarium. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Sanktuarium lecz będzie sprawowana w Przeczycy. Zapraszamy wszystkich Parafian.
    7. 19 sierpnia we czwartek zapraszamy na rowerową pielgrzymkę do Przeczycy LSO i DSM. Wyjazd o godzinie 8:00 z parkingu przy Sanktuarium
    8. Dożynki Gminne, czyli dziękczynienie za zbiory, odbędą się w przyszłą niedzielę. Na godz. 14.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Św. dziękczynną za zbiory, w czasie której będzie miało miejsce poświęcenie wieńców dożynkowych.
    9. Zachęcamy  do lektury prasy katolickiej! „Czytaj, bo warto!”
    10. Miłym gościom i przybyłym pielgrzymom do naszej parafii i Sanktuarium, życzymy, aby poznawanie piękna naszego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością przybliżało ich do Boga i Matki Najświętszej.
  • Cmentarz opłaty inwestycje
  • Zabytkowy kościół