SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
21 maja 2017

Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Początek procesji o godz. 18-ej: w poniedziałek procesja wyruszy do kaplicy w Nadolu – tam będzie Msza św. i zakończenie liturgii, we wtorek procesja do Pomnika Wrocławskiego i powrót do kościoła na Mszę św., w środę procesja do krzyża na cmentarzu zakończona Mszą św.
W środę zapraszamy na godz. 18-ą kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas I-ch gimnazjum.
We środę, 24 maja, wspomnienie Maryi, jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.
W środę będzie pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodziców do Sanktuarium Pana Jezusa Przemienionego w Cmolasie. Zbiórka na parkingu obok kościoła o godz. 8-ej.
Czwartek, 25 maja kolejny Dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. Od godz. 1735 śpiewamy Drogę Betlejemską.
W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. W tym dniu wspominamy również św. Filipa Nereusza, prezbitera, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów.
Zapisy kandydatów na ministrantów w sobotę od godz. 8.30 u ks. Grzegorza.
Z drugiej niedzieli miesiąca zostało zebranych 5 940 zł, a koszt gazu za ogrzewanie kościoła wyniósł 8 055 zł i punktu katechetycznego 2 501 zł. Zabrakło 4 616 zł tą sumę będziemy uzupełniać ze składek w kolejne drugie niedziele miesiąca.
Bóg zapłać za wspólną modlitwę podczas odpustu i poświęcenia sztandaru LO.
Bóg zapłać za produkty dostarczone do kuchni plebańskiej z Wisowej.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, gazety są u ministrantów i w zakrystii: Cuda i łaski oraz Arka.

Bóg powołał do wieczności śp. Franciszka Procha, lat 76 i śp. Henryka Janigę lat 67 polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.