DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 sierpnia 2017

W poniedziałek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego.
             W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w naszej parafii będą o godzinie 700, 1000, 1600, czyli nie będzie Msz św. o godz. 9-ej i o godz. 11-ej. Na dojazdach Msze św. w Wisowej o godz. 830 i Dębowej o 1000. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.
O godz. 845 z kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Przeczycyna uroczystości Wniebowzięcia o godz. 11-ej. Do wspólnego pielgrzymowania zapraszamy z wieńcami mieszkańców Jodłowej, Wisowej i Dębowej, ponadto zapraszamy młodzież zwłaszcza tą przygotowującą się do bierzmowania (niech zabiorą ze sobą indeksy), lektorów, ministrantów, DSM, grupę młodzieżową GPS, Akcję Katolicką, oraz osoby, które tradycyjnie chodziły na Pielgrzymkę. Niech nasze pątnicze kroki będą świadectwem wiary i okazją do wypraszania łask przez Maryję. W Przeczycy zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za zbiory i błogosławieństwo Boże w pracy z intencji przygotowujących wieniec dożynkowy w tym roku.
Program odpustu w Przeczycy jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
Wtorkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego.
Wójt Gminy Jodłowa zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na Gminne Dożynki, które będą 20 sierpnia 2016 r. w niedzielę, Msza dziękczynna za zbiory o godz. 16-ej z intencji Wójta i Radnych Gminy. Zapraszamy wszystkich rolników i mieszkańców. Dalsza część uroczystości odbędzie się na Stadionie LKS Jodłowa. Przewidzianych jest wiele atrakcji i koncertów.
             W czwartek będziemy wspominać św. Jacka Odrowąża, duchowego syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit. Jest to dzień wyruszenia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, adorację oraz słuchanie Radia RDN Małopolska.
             W czwartek, 17 sierpnia, jest organizowana pielgrzymka rowerowa do Przeczycy dla LSO i DSM, wyjazd z placu kościelnego o godz. 830. Powrót po zakończeniu konkurencji sportowych.
             Dziękujemy za produkty żywnościowe ofiarowane do kuchni plebańskiej.
             Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.
             Pogrzeb śp. Mieczysława Kity z Wisowej, lat 76, będzie w poniedziałek o godz. 10-ej. Polecamy go nieskończonemu miłosierdziu Boga. Dobry Jezu...