DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 października 2017

Dzisiaj wybory do rady Duszpasterskiej głosujemy na przygotowanych kartach w przedsionku kościoła. Proszę wypełnione karty wrzucić do urny wyborczej.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, wspominamy 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym dniu wspominamy św. Jadwigę Śląską modlimy się za Ojczyznę i ofiary katastrofy smoleńskiej.

We wtorek wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii.

W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia i Poczty Polskiej. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

W piątek św. Jana Kantego, prezbitera, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

W sobotę bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina, biskupa, gorliwego misjonarza Kresów Wschodnich.

Do puszek na niedziele papieską zebrano 734 zł

Dziękujemy tym, którzy opłacili za groby, czyli wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie i prace w parafii. Z drugiej niedzieli miesiąca zostało zebrane 4 110 zł. Trwa remont dzwonnicy przy zabytkowym kościele. Również trwają prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła św. Stanisława BM. Niedługo wrócą z konserwacji rzeźby św. Jana Nepomucena i św. Antoniego.

Są do odebrania Cuda i Łaski oraz Arka

Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali, jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

Misje parafialne rozpoczną się 25 października, Dniem Bractwa Dzieciątka Jezus.

W niedziele 29 października będziemy zbierali podpisy w ramach akcji "Zatrzymaj aborcję".

PROWADZENIE RÓŻAŃCA

PAŹDZIERNIK 2017