JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 czerwca 2017

Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wykonującym ołtarze, noszącym obrazy i figury, rodzicom przychodzącym z małymi dziećmi, DSM, LSO, orkiestrze, obsłudze kościelnej. Bóg zapłać!
             W miesiącu czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru w naszej świątyni wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca.
             Rozpoczęcie nowenny przed bierzmowaniem tzw. Jasnych Dni w poniedziałek 19 czerwca, obecność kandydatów obowiązkowa.
             Trwa oktawa Bożego Ciała procesje wokół kościoła są po Mszy św. wieczornej. Proszę, aby podczas procesji baldachim nieśli szafarze eucharystii z całej parafii. Na procesję niech przyjdą dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Każdy wierny niech włączy się do niesienia sztandaru, feretronu czy do przyjścia z małymi dziećmi.
W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 17-ej. Po Mszy Świętej i procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci.
             W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
             W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
             Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek w Jodłowej o godz. 8-ej, a na dojazdach w Wisowej i Dębowej o godz. 9-ej.
             W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.
             Za tydzień w niedzielę 25 dnia czerwca o godz. 16-ej dzień Bractwa Dzieciątka Jezus.
             Spowiedź przed wizytacją kanoniczną, bierzmowaniem i pierwszym piątkiem będzie 27 czerwca, we wtorek od godz. 17-ej.
             XXX Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu odbędzie się w dniach 10-14.07.2017. W spotkaniu tym mogą brać udział młodzi, którzy ukończyli 15 lat, a także po ukończeniu II klasy gimnazjum. Z racji organizacyjnych zapisy trwają do przyszłej niedzieli w zakrystii lub u ks. Krzysztofa (25.06). Koszt udziału wraz z dowozem – 200 zł (przy zapisie należy wpłacić 100 zł). Więcej informacji nt. spotkania można uzyskać na stronie www.spotkania.saletyni.pl

WIZYTACJA KANONICZNA
w parafii pw. św. Stanisława BM w Jodłowej
i spotkania z Księdzem Biskupem Stanisławem Salaterskim
w dniach: 28 i 29 czerwca 2017 r.

Program Wizytacji:
Środa – 28 czerwca
1500     Wisowa - Msza św. z przyjęciem kandydatów do grona ministrantów
1545 - 1600       Spotkania ze wspólnotą na Wisowej, mieszkańcy, DSM, LSO, Schola
1615     Odwiedziny chorych w parafii
1700     Rada Duszpasterska, Rada Ekonomiczna i Szafarze z całej parafii (plebania w Jodłowej)
1800     Powitanie przy zabytkowym kościele i Eucharystia z udzielaniem sakramentu bierzmowania
(po Mszy św. w zabytkowym kościele spotkanie z LSO i młodzieżą, Grupą Młodzieżową GPS, Zespołem Muzycznym)
Później: spotkania z kapłanami posługującymi w parafii i pochodzącymi z Jodłowej

Czwartek– 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
700        Eucharystia (po Mszy św. spotkanie z członkami Caritas, Akcji Katolickiej Poradni Rodzinnej, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Anonimowymi Alkoholikami "Drugie Życie")
830        Eucharystia w Dębowej (spotkania w kaplicy w Dębowej z LSO, DSM, Oaza z Dębowej).
830        Msza św. na Wisowej
1100     Eucharystia z udziałem księży z Dekanatu Pilzno (po Mszy św. spotkanie z DSM i Zespolikiem Jezulatki z Jodłowej)
             Później: Spotkanie z księżmi z dekanatu na plebanii. Zakończenie Wizytacji.