Pragnę gorliwie spełniać obowiązki....

Z okazji święta Maryi Niepokalanej, Patronki Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii zostały przyjęte do tej wspólnoty nowe dziewczęta. 13. grudnia br. w Jodłowej na Mszy Świętej o godz. 11.00 ks. Krzysztof Szkarłat- parafialny opiekun Dziewczęcej Służby Maryjnej przyjął do wspólnoty DSM osiem dziewcząt, podobnie w Wisowej uczynił ks. proboszcz przyjmując do DSM trzy dziewczynki. Po złożeniu przyrzeczenia dziewczęta otrzymały niebieskie pelerynki oraz medaliki z wizerunkiem Niepokalanej.

Do tej uroczystości kandydatki przygotowywały się kilka miesięcy, a 10. grudnia br. na salce katechetycznej odbył się egzamin dla dziewczynek, które zadeklarowały chęć dołączenia do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej. Test zawierał 10 pytań, które obejmowały wiedzę ze spotkań oraz znajomość: stopni formacji DSM, zadań Dziecka Maryi oraz modlitwę DSM. Sprawdzian przygotowała przewodniczka Marlena Zawiślak, która opiekuje się młodszą grupą DSM. Pytania mimo wysokiego stopnia trudności nie sprawiły przyszłym DSM żadnych kłopotów i wszystkie otrzymały ocenę bardzo dobrą.Dziewczynki, które chciałyby dołączyć do wspólnoty DSM zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym!

Galeria z Wisowej                                                        Galeria z Jodłowej

Dziewczęca Służba Maryjna

Dziewczęca Służba Maryjna (DSM)  to wewnętrzna formacja w duchu Maryjnym. Patronką i opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna, która uczy w Bożym świetle postrzegać to - co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona.
Wpatrzone w Jej przykład uczymy się w Bożym świetle postrzegać to, co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach wspólnie pogłębiamy naszą wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki.Przyjaźnimy się, uczymy współpracy w grupie, staramy się pomagać tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze naszego życia - w domu, w szkole,w parafii, uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych, a przede wszystkim staramy się apostołować własnym przykładem i rozwijać w sobie i innych głębokie nabożeństwo do Matki Najświętszej.
Każda z dziewcząt należących do naszej grupy DSM ma swoje przywileje, ale również i obowiązki, zadania. Tym co wyróżnia nas spośród dziewcząt naszej parafii to, że znajdujemy się na czele procesji, bierzemy czynny udział w adoracjach Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym i gromadzimy w sercach owoce duchowe naszej formacji.
Spotykamy się co tydzień we wtorki o godzinie 16.00. Opiekunem grupy DSM w naszej parafii jest ks. Krzysztof Szkarłat. Grupa dzieli się na młodszą(klasy III-IV) i starszą(klasy V, VI i gimnazjum). Przewodniczki: grupa młodsza: Marlena Zawiślak, grupa starsza: Aleksandra Warzecha.
Na Wisowej przewodniczki – Katarzyna Kos, Karolina Dzierwa. Spotkania odbywają się co czwartek w salce przy kaplicy.

Jak włączyć się do DSM ?

Nic prostszego!

Wystarczy tylko chcieć – chcieć coś z siebie dać.

Komu? - Matce Najświętszej, grupie i innym ludziom.

Zgłosić swoją gotowość i przyjść na spotkanie.
Jako Opiekun Grupy DSM w naszej Parafii - zapraszam serdecznie.

Zachęcam wszystkie chętne dziewczynki do przyłączenia się do nas.

Czekamy na was!!!