X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Św. Carlo Acutis jest idealnym współczesnym przykładem tego, jak żyć przesłaniem miłosierdzia i bliskości z Jezusem na co dzień: Serce przy tabernakulum: Mawiał również: „Im częściej przyjmujemy Eucharystię, tym bardziej upodabniamy się do Jezusa na ziemi i tym bardziej przedsmak Nieba będziemy mieli w Niebie”. Carlo z wielkim zapałem dokumentował również na świecie cuda eucharystyczne, co czynił aż do swojej przedwczesnej śmierci w 2006 roku. Nazywał Mszę Świętą swoją „autostradą do nieba”, mawiając, że „za każdym razem, gdy przyjmujemy Eucharystię, stajemy się bardziej podobni do Jezusa”.
Bóg pragnie miłosierdzia, a nie ofiary; On uzdrawia nas przez Swoje Serce. Święty Carlo przypomina, że najprostszą drogą do doświadczenia tej miłości w praktyce jest częste przyjmowanie Komunii Świętej i życie Słowem Bożym.
- Kończymy czas renowacji misji, dziękujemy za świadectwo Waszej wiary i zaangażowanie. Równocześnie naszą modlitwą ogarniamy tych, którzy z różnych powodów nie skorzystali z tego czasu łaski. O 11.00 podczas Sumy Uroczyście wprowadzimy do naszej wspólnoty parafialnej relikwie Św. Carlo Acutisa. Raz jeszcze dziękujemy ofiarodawcom relikwiarza; rodzicom dzieci klas 3 i młodzieży klas ósmych. Dzisiejsza popołudniowa Msza Św. o 16.00 w Zabytkowej świątyni. Trwamy w oktawie Bożego Ciała; zapraszamy codziennie o 18.00 na Msze Św. i procesję połączoną z nabożeństwem do Serca Jezusowego.
- Jutro wszyscy uczniowie klas ósmych będą przeżywali dzień dziękczynienia za otrzymane dary w Sakramencie Bierzmowania. Spotkanie rozpoczniemy w kaplicy na Wisowej o 8.30.
- We wtorek młodzież klas siódmych będzie miała egzamin przed rozpoczęciem ostatniego etapu przygotowania do przyjęcia Bierzmowaniem. Egzamin odbywa się w obecności jednego z rodziców, ks. Proboszcza i ks. Katechety. Przeprowadzi go ksiądz Dziekan a jednocześnie wizytator nauki religii ks. Marek Kuzak. Egzaminy odbędą w sali duszpasterskiej Domu Katechetycznego o 14.30 młodzież z Jodłowej kl. VII a i z Wisowej; o 15.15 młodzież z Jodłowej kl. VII b i z Dębowej.
- O 17.30 modlitwa różańcowa w poniedziałek za zmarłych, we wtorek za Ojczyznę, w środę o różaniec prosimy różę rodziców modlących się za swoje dzieci, w czwartek całodzienna adoracja; o 8.00 różaniec za kapłanów i o nowe powołania o 12.00 Anioł Pański i modlitwa za naszą wspólnotę, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja będzie do 16.30. O 17.00 Msza Św. na zakończenie „oktawy” Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po nabożeństwie błogosławieństwo wianków, dzieci i matek oczekujących potomstwa.
- Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze; niosącym feretrony, sztandary i baldachim, DSM, LSO, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, Druhnom z OSP i MDP za kierowanie ruchem i udział pocztu sztandarowego w procesji, panom kościelnemu i organistom. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę!
- W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze Św. w Sanktuarium o 6.30 i o 18.00 z procesją; po niej zapraszamy wszystkich strażaków na spotkanie przy stole na plebanii. W kaplicach dojazdowych Msze Św. z procesją o 16.00.
- W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
- Z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli ϯ Stanisław BUREK (l. 55), ϯ Zofia SZOT (l.83) Jej pogrzeb jutro o 15.00, pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych.
- Wszystkim a zwłaszcza solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask, opieki patronów i błogosławieństwa od Bożej Dzieciny i opieki Matki Bożej na każdy dzień.umie o 11.00. W piątek i sobotę będziemy zbierać ofiary dla księży misjonarzy jako podziękowania za ich posługę.












