XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

  2.  W środę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża. Dziękujemy za szacunek i dbałość o kaplice i krzyże na terenie naszej parafii, nie tylko przy okazji świąt. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. O godz. 1800 Msza Święta, po niej Droga Krzyżowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Drodze Krzyżowej spotkanie Akcji Katolickiej.

  3.  15 września w czwartek będziemy przezywać odpust ku czci NMP Bolesnej. Msze Święte w tym dniu w zabytkowym Kościele o700 i 1000 pół godziny wcześniej Koronka do siedmiu boleści Matki Bożej. Od 1700 w kościele zabytkowym adoracja potem o 1800 suma, na jej zakończenie procesja z Koronką do siedmiu Boleści wokół kościoła zabytkowego. Przygotujmy feretrony i sztandary. Zapraszamy strażaków, orkiestrę, DSM i LSO.

  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na Uniwersytet Papieski JPII. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, również za ofiary na sprzątanie wpłacane osobiście i na konto. Dziękujemy waszą wrażliwość i wszelkie dobro oraz zrozumienie.

  5. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej będzie we piątek 16 września o 1800.

  6. W sobotę 17 września kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w modlitwie pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

  7. W niedzielę 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży. Chociaż w liturgii go opuszczamy w tym dniu prośmy Boga o świętość młodego pokolenia, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Jest to też dzień imienin naszego pana Organisty, życzymy wielu łask od Boga i błogosławieństwa na każdy dzień przeżyty w dobrym zdrowiu.

  8. Wychodząc z Kościoła zabierzmy z sobą czasopisma katolickie. Dzisiaj szczególnie polecamy rodzicom dodatek dotyczący dzieci i rodziców wobec zagrożeń płynących z nadużywania Internetu.

  9. W związku ze zbyt małą ilością chętnych pielgrzymkę do Gietrzwałdu przekładamy na czas wiosenny. Natomiast w tym samym czasie od 30.09 do 2.10 zapraszamy na Różańcowe Dni skupienia; koszt to 260 zł. Zapisy u. p. Danuty Głaz lub w zakrystii.

  10. Niech Boże błogosławieństwo płynące z ofiary Jezusa Chrystusa otwiera nasze sercana wielki dar miłosierdzia i pomoże z miłością patrzeć na bliźnich. Wszystkim a szczególnie solenizantom i jubilatom życzymy dużo łask od Bożej Dzieciny na niedzielę i na cały tydzień. Uśmiechu i ludzkiej życzliwości.