Jasnogórska Matko Naszego Zawierzenia

W naszej parafii w dniach od 2 do 4 czerwca 2021 r. był obecny obraz Matki Bożej Częstochowskiej - Patronki Robotników i związku zawodowego NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.
Historia powstania obrazu: w 1984 roku artysta malarz Artur Chaciej z Podlasia, namalował obraz. Tło obrazu na którym widnieje wizerunek M.B. Częstochowskiej stanowi biało czerwona flaga upamiętniająca zrywy robotnicze: Poznań 1956; Gdańsk 1970; Radom 1976; Gdańsk 1980, oraz stan wojenny - 13 grudnia 1981. Obraz wykonano w trzech kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał bł. ks. Jerzy Popiełuszko - kapelan Solidarności. Drugi z obrazów nieco większy trafił do kościoła św. Brygidy w Gdańsku. Natomiast największy z nich związkowcy podlaskiej Solidarności przekazali podczas II Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w 1984 r., jako symbol spotkań u stóp Czarnej Madonny. Obraz przez kilka lat był przechowywany na Jasnej Górze, by potem towarzyszyć w pielgrzymkach Ludzi Pracy.
Obok obrazu była wystawiona do kultu miniatura krzyża z Nowej Huty z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Wierni licznie gromadzili się podczas nabożeństw wypraszając błogosławieństwo w pracy zawodowej i modlili się o pomyślność dla Ojczyzny.
Uroczystą asystę przy obrazie i symbolach pełnili Druhowie z OSP Jodłowa.